1 Ketron SD4 Module : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
  > Аранжери  
  > Workstations  
  > Синтисајзери  
  >> Аналогни и Моделирачки Синтисајзери  
  >> Модули  
  >> Синтисајзери  
  > Дигитални Пијана  
  > MIDI Клавијатури и Контролери  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Засилували за Клавијатури  
  > Органи  
  > Drum&Groove Computers  
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Ketron
 
  Ketron SD4 Module Приказ на сите производи од Ketron  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Клавијатури / Синтисајзери / Модули
 
 

HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 30.600,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
23.900,oo денThe KETRON SD4 is a pocket size sound module designed for all PC and MIDI applications. Equipped with a new powerful sound engine, including a professional Stereo Grand Piano sound over 88 notes, huge Orchestral voices such as Saxophones, Brass, Woodwinds, Guitars, Accordions, Organ Digital Drawbars and many others, the SD4 has all the latest features for recording, programming and live performances.

ЦЕНА: 30.600 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

SPECIFICATIONS
Sound Generation: Stereo Grand Piano, 512 voices
3 GM Banks + 1 Special Bank.
64 Factory Presets Voices.
64 User Presets Voices.
Drum 1: 32 New Drum sets.
Drum 2: 82 Drum loops, featuring Acoustic, Latin, Jazz and Dance audio Loops.
Effects: Multieffect DSP. Reverberation, Chorus, Delay, Distortion, Rotor Slow/Fast Operation
Modes: Master keyboard, Accordion, Organ, 2xMidifi le.
General Functions: Global Transpose, Keyboard Transpose, Midifi le Transpose, Intelligent Transpose, Fine Tuning, Keyboard Split, Midi Reset.

Midifile
Functions: Volume, Program Change, Solo, Lead Voice On/Off
MIDI Interface: 2 Midi In, 1 Midi Out (Soft Thru).
32 Midi Channels. GM standard.
USB Interface
Outputs: Stereo headphone, Stereo Output Left/Right
Display: Alphanumeric 3 x 7 LED segments
Tabs: 24 input buttons. 0 – 9 Numeric Select.
Potentiometers: Master Volume, Voice Volume, Midifi le Volume
Dimensions: LxWxH = (21x12,3x6,5cm) (8,3x4,8x2,6inches).
Weight: 0,9 Kg. (2 lbs)
Power: External 9 Volts Power supply (included).

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Клавијатури / Синтисајзери / Модули

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ХИТ ЦЕНА

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Kawai   
.
  Kawai MP 6 Stage Piano  
  Kawai MP 6 Stage Piano  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Hammond  
.
  Hammond Portable B3mk2  
  Hammond Portable B3mk2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Waldorf  
.
  Waldorf Blofeld Keyboard Synthesizer  
  Kurzweil FORTE7 | PORTABLE 76-KEY DIGITAL STAGE PIANO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil FORTE7 | PORTABLE 76-KEY DIGITAL STAGE PIANO  
  Kurzweil FORTE7 | PORTABLE 76-KEY DIGITAL STAGE PIANO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Clavia  
.
  Nord Lead A1  
  Nord Lead A1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Arturia  
.
  Arturia Minibrute 25 Synthesizer  
  Arturia Minibrute 25 Synthesizer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Moog  
.
  Moog Voyager XL  
  Moog Voyager XL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  MODAL ELECTRONICS  
.
  MODAL SKULPT SYNTH  
  MODAL SKULPT SYNTH  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Модули :  
Access
Akai
Behringer
Clavia
Dave Smith Instruments
Hammond
Ketron
Korg
MODAL ELECTRONICS
Moog
Waldorf
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Клавијатури / Синтисајзери / Модули
 
  ПРОИЗВОД  
  Ketron
 
  Ketron SD4 Module  
 

HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 30.600,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
23.900,oo денThe KETRON SD4 is a pocket size sound module designed for all PC and MIDI applications. Equipped with a new powerful sound engine, including a professional Stereo Grand Piano sound over 88 notes, huge Orchestral voices such as Saxophones, Brass, Woodwinds, Guitars, Accordions, Organ Digital Drawbars and many others, the SD4 has all the latest features for recording, programming and live performances.

ЦЕНА: 30.600 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

SPECIFICATIONS
Sound Generation: Stereo Grand Piano, 512 voices
3 GM Banks + 1 Special Bank.
64 Factory Presets Voices.
64 User Presets Voices.
Drum 1: 32 New Drum sets.
Drum 2: 82 Drum loops, featuring Acoustic, Latin, Jazz and Dance audio Loops.
Effects: Multieffect DSP. Reverberation, Chorus, Delay, Distortion, Rotor Slow/Fast Operation
Modes: Master keyboard, Accordion, Organ, 2xMidifi le.
General Functions: Global Transpose, Keyboard Transpose, Midifi le Transpose, Intelligent Transpose, Fine Tuning, Keyboard Split, Midi Reset.

Midifile
Functions: Volume, Program Change, Solo, Lead Voice On/Off
MIDI Interface: 2 Midi In, 1 Midi Out (Soft Thru).
32 Midi Channels. GM standard.
USB Interface
Outputs: Stereo headphone, Stereo Output Left/Right
Display: Alphanumeric 3 x 7 LED segments
Tabs: 24 input buttons. 0 – 9 Numeric Select.
Potentiometers: Master Volume, Voice Volume, Midifi le Volume
Dimensions: LxWxH = (21x12,3x6,5cm) (8,3x4,8x2,6inches).
Weight: 0,9 Kg. (2 lbs)
Power: External 9 Volts Power supply (included).

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Клавијатури / Синтисајзери / Модули

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ХИТ ЦЕНА

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Access   
.
  Access VIRUS TI2 Keyboard  
  Access VIRUS TI2 Keyboard  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil Forte 8 / 88-KEY DIGITAL STAGE PIANO  
  Kurzweil Forte 8 / 88-KEY DIGITAL STAGE PIANO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Korg  
.
  Korg Volca Keys  
  Kurzweil PC3 LE8  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil PC3 LE8  
  Kurzweil PC3 LE8  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil PC3K7  
  Kurzweil PC3K7  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil PC3  
  Kurzweil PC3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kawai  
.
  Kawai MP 6 Stage Piano  
  Kawai MP 6 Stage Piano  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  Novation UltraNova  
  Novation UltraNova  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.