1 Furman PL-PLUS CE : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Furman
 
  Furman PL-PLUS CE Приказ на сите производи од Furman  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
 

The Classic Series from Furman brings together superior protection and outstanding performance in a sturdy, rack-mountable design. The Classic Series features Furman’s revolutionary Series Multi-Stage Protection (SMP), Linear Filtering Technology (LiFT), and Extreme Voltage Shutdown (EVS). Together, these technologies comprise what is, without question, one of the world's most advanced and comprehensive transient voltage surge supressors.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

INSTRUMENT RIGS
You've got a rack for your effects, preamps, tuner...You're going to plug that into the wall? One big spike and your rig is up in smoke. Furman's advanced Series Multi-Stage Protection defends your gear from the spikes and surges that are so common at gigs and practice spots. With Furman's advanced Linear Filtering Technology, you'll get a quieter tone without pops, crackles, and the local radio station coming out of your amp.
RECORDING
Can't track down where that noise is coming from? Your mix sounding flat? With Furman's advanced Linear Filtering Technology you'll lower the noise floor caused by the dirty AC power coming into your console or DAW. Furman's advanced advanced Series Multi-Stage Protection keeps your sensitive digital equipment from acting funny or burning up due to everyday spikes and surges. With a 15A capacity and eleven total outlets, it's enough to power your whole home studio.
DJ EQUIPMENT
Bars, clubs and other event venues have some of the worst power out there - from air compressors turning on and off to light shows pulling current loads up and down, the AC power can be a strain on the circuits in your rig. Furman's advanced Series Multi-Stage Protection and LiFT keeps the bad stuff out and the dual pull-out front panel lights let you discreetly see your board and gear without distracting from the show on the dance floor.
PRO AUDIO
When you're out there gigging, you never know what kind of power you're going to get. The wear and tear on mobile rigs eventually takes it toll - that's why it's smart to plug into Furman's advanced Linear Filtering Technology. It keeps your equipment safe and sounding clean. Whether you're setting up a show at the local club or powering up the church band for their next service, make sure you give them power they can trust.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Maximum Output Current: 10 amps
Line Cord: 3/1.0MM AWG, 2.5M cord w/IEC female to 10A Schuko plug
Pull-out Lights: Two multi-LED, dimmable lamps
BNC Socket w/Switch: Rear rack lamp, 12VAC 500MA maxx (lamp not included)
Operating Voltage: 180 to 274 VAC
Spike Protection Mode: Line to neutral, zero ground leakage
Spike Clamping Voltage: 375 VAC peak @ 3,000 Amps
Response Time: 1 nanosecond
Maximum Surge Current: 6,500 Amps
Noise Attenuation: 10 dB @ 10 kHz, 40 dB @ 100 kHz, 50 dB @ 500 kHz
Dimensions: 482.6mm W x 266.7mm D x 44.5mm H
Weight: 6 kg.
Power Consumption: 12 watts
Safety Listing: CE

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Дополнителна Опрема и Аксесоари

Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Софтвер и Дополнителна Опрема

Kатегорија: Studio & Recording / Дополнителна Опрема и Аксесоари

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  König & Meyer   
.
  K&M 210/2 Microphone Stand  
  K&M 210/2 Microphone Stand  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure A27M Stereo Microphone Adapter  
  Shure A27M Stereo Microphone Adapter  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Adam Hall  
.
  Adam Hall K12C10  
  ALPINE PARTYPLUG EARPLUGS  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alpine Music Safe Pro  
.
  ALPINE PARTYPLUG EARPLUGS  
  ALPINE PARTYPLUG EARPLUGS  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TC Helicon  
.
  TC Helicon Mic Mechanic 2  
  TC Helicon Mic Mechanic 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Klark Teknik  
.
  Klark Teknik DN100 Stage Di box  
  Klark Teknik DN100 Stage Di box  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TC Helicon  
.
  TC Helicon VoiceLive Touch 2  
  TC Helicon VoiceLive Touch 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Klotz  
.
  Klotz MB1-X05  
  Klotz MB1-X05  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Дополнителна Опрема и Аксесоари :  
Adam Hall
AKG
Allen&Heath
Alpine Music Safe Pro
American Audio
American DJ
Apart
Athletic
Australian Monitor
Behringer
Bespeco
Blackstar
dbx
Ernie Ball Strings
Furman
Gewa
Hercules Stands
HK Audio
Hughes & Kettner
Kaces
König & Meyer
Klark Teknik
Klotz
KV2 Audio
LINE6
Mackie
Neutrik
Quik Lok
RODE
Shure
SM Pro Audio
Strukture
T.C. Electronic
Tascam
TC Helicon
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
  ПРОИЗВОД  
  Furman
 
  Furman PL-PLUS CE  
 

The Classic Series from Furman brings together superior protection and outstanding performance in a sturdy, rack-mountable design. The Classic Series features Furman’s revolutionary Series Multi-Stage Protection (SMP), Linear Filtering Technology (LiFT), and Extreme Voltage Shutdown (EVS). Together, these technologies comprise what is, without question, one of the world's most advanced and comprehensive transient voltage surge supressors.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

INSTRUMENT RIGS
You've got a rack for your effects, preamps, tuner...You're going to plug that into the wall? One big spike and your rig is up in smoke. Furman's advanced Series Multi-Stage Protection defends your gear from the spikes and surges that are so common at gigs and practice spots. With Furman's advanced Linear Filtering Technology, you'll get a quieter tone without pops, crackles, and the local radio station coming out of your amp.
RECORDING
Can't track down where that noise is coming from? Your mix sounding flat? With Furman's advanced Linear Filtering Technology you'll lower the noise floor caused by the dirty AC power coming into your console or DAW. Furman's advanced advanced Series Multi-Stage Protection keeps your sensitive digital equipment from acting funny or burning up due to everyday spikes and surges. With a 15A capacity and eleven total outlets, it's enough to power your whole home studio.
DJ EQUIPMENT
Bars, clubs and other event venues have some of the worst power out there - from air compressors turning on and off to light shows pulling current loads up and down, the AC power can be a strain on the circuits in your rig. Furman's advanced Series Multi-Stage Protection and LiFT keeps the bad stuff out and the dual pull-out front panel lights let you discreetly see your board and gear without distracting from the show on the dance floor.
PRO AUDIO
When you're out there gigging, you never know what kind of power you're going to get. The wear and tear on mobile rigs eventually takes it toll - that's why it's smart to plug into Furman's advanced Linear Filtering Technology. It keeps your equipment safe and sounding clean. Whether you're setting up a show at the local club or powering up the church band for their next service, make sure you give them power they can trust.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Maximum Output Current: 10 amps
Line Cord: 3/1.0MM AWG, 2.5M cord w/IEC female to 10A Schuko plug
Pull-out Lights: Two multi-LED, dimmable lamps
BNC Socket w/Switch: Rear rack lamp, 12VAC 500MA maxx (lamp not included)
Operating Voltage: 180 to 274 VAC
Spike Protection Mode: Line to neutral, zero ground leakage
Spike Clamping Voltage: 375 VAC peak @ 3,000 Amps
Response Time: 1 nanosecond
Maximum Surge Current: 6,500 Amps
Noise Attenuation: 10 dB @ 10 kHz, 40 dB @ 100 kHz, 50 dB @ 500 kHz
Dimensions: 482.6mm W x 266.7mm D x 44.5mm H
Weight: 6 kg.
Power Consumption: 12 watts
Safety Listing: CE

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Дополнителна Опрема и Аксесоари

Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Софтвер и Дополнителна Опрема

Kатегорија: Studio & Recording / Дополнителна Опрема и Аксесоари

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Furman   
.
  Furman PL-PLUS CE  
  Furman  PL-PLUS CE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer WB212 Mounting Bracket for B212XL  
  Behringer WB212 Mounting Bracket for B212XL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Klotz  
.
  Klotz MB1-X075  
  Athletic MS-1 Microphone stand  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Athletic  
.
  Athletic MS-1 Microphone stand  
  Athletic MS-1 Microphone stand  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kaces  
.
  Kaces XKP-14KB  
  Kaces XKP-14KB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER PPA500-BT  
  BEHRINGER PPA500-BT  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Klotz  
.
  Klotz MID-030  
  Klotz MID-030  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE MiCon6  
  RODE MiCon6  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.