1 Lab Gruppen FP 9000 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  > Засилувачи  
  >> Стандардни Засилувачи  
  >> 100V Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Lab Gruppen
 
  Lab Gruppen FP 9000 Приказ на сите производи од Lab Gruppen  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Засилувачи / Стандардни Засилувачи
 
 

FP 9000 - pojačalo najviše kvalitete za touring. Optimiziran za niske frekvencije. Max. Izlazna snaga po kanalu: 2 ohma - 4500 W, 4 ohma - 3000 W, 8 ohma - 1600 W, 16 ohma - 800 W.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

General
Number of channels 2
Peak total output both channels driven 9000 W
Peak output voltage per channel 170 V
Max. output current per channel 70 A peak
Max. Output Power 2 ohms 4 ohms 8 ohms 16 ohms
Per ch. (both ch.’s driven) 4500 W 3000 W 1600 W 800 W
Bridged per ch. n.r. 3) 9000 W 6000 W 3200 W
Performance with Gain: 35 dB and VPL: 170 V
THD 20 Hz - 20 kHz for 1 W <0.1%
THD at 1 kHz and 1 dB below clipping <0.05%
Signal To Noise Ratio >112 dBA
Channel separation (Crosstalk) at 1 kHz >70 dB
Frequency response (1 W into 8 ohms) +0/-3 dB 2 Hz - 34.2 kHz
Input impedance 20 kOhm
Input Common Mode Rejection, CMR 50 dB
Output impedance @ 100 Hz 56 mOhm
Voltage Peak Limiter (VPL), max. peak output
VPL, selectable per ch. 170, 140, 116, 100, 80, 66, 54 V
VPL, selectable when bridged 1) 340, 280, 232, 200, 160, 132, 108 V
Voltage Peak Limiter mode (per ch.) Hard / Soft
Gain and Level
Amplifier gain selectable (all channels) 1)
– rear-panel switches
23, 26, 29, 32, 35, 38, 41, 44 dB
Default gain 38 dB
Level adjustment (per ch.) Front-panel potentiometer, 31 position detented from -inf to 0 dB
Connectors and Switches
Input connectors (per ch.) 3-pin XLR, electronically balanced
Output connectors (per ch.) Binding Posts 2-pole
Output bridge mode A+B - Ch. A is signal input source
NomadLink® network On board, 2 x RJ45 EtherCon connectors, IN and OUT
Intelligent fans (on/off) Yes, depending on presence of output signal
Power on/off and Remote enable on/off Individual switches on front-panel
Cooling Two fans, front-to-rear airflow, temperature controlled speed
Front-panel indicators:
Common NomadLink Network; Power Average Limiter (PAL) 2); Power on
Per channel
Signal present / High-impedance; -20 dB, -15 dB, -10 dB and -4 dB output signal;
Voltage Peak Limiter (VPL); Current Peak Limiter (CPL); Very High Frequency (VHF); High temperature; Fault; Mute
Power
Operating voltage, 230 V / 115 V nominal 4) 130-265 V / 65-135 V
Minimum power-up voltage, 230 V / 115 V 171 V / 85 V
Power Average Limiter (PAL) 2) Yes
Soft start / Inrush Current Draw Yes / max. 5 A
Mains connector 230 V CE: 16 A, CEE7; 115 V ETL: 30 A Twist lock
Dimensions (W/H/D) W: 483 mm (19”), H: 88 mm (2 U), Overall D: 396 mm (15.6”), Mounting D: 358 mm (14.1”)
Weight 12 kg (26.4 lbs.)
Finish Black painted steel chassis with gray painted steel front
Approvals CE, ANSI/UL 60065 (ETL), CSA C22.2 NO. 60065, FCC

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Засилувачи / Стандардни Засилувачи

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Lab Gruppen   
.
  Lab Gruppen FP 10000Q  
  Lab Gruppen FP 10000Q  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PVXp Sub 15  
  Peavey PVXp Sub 15  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Crest  
.
  Crest CPX900  
  Lab Gruppen FP 9000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Lab Gruppen  
.
  Lab Gruppen FP 9000  
  Lab Gruppen FP 9000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Lab Gruppen  
.
  Lab Gruppen FP 3400  
  Lab Gruppen FP 3400  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Lab Gruppen  
.
  Lab Gruppen PLM 10000Q  
  Lab Gruppen PLM 10000Q  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Crown  
.
  Crown XLS 602D Power Amplifier  
  Crown XLS 602D Power Amplifier  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer EPQ2000  
  Behringer EPQ2000  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Стандардни Засилувачи :  
American Audio
Behringer
Crest
Crown
EAW
KV2 Audio
Lab Gruppen
MC² Audio
Peavey
QSC
SPL
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Засилувачи / Стандардни Засилувачи
 
  ПРОИЗВОД  
  Lab Gruppen
 
  Lab Gruppen FP 9000  
 

FP 9000 - pojačalo najviše kvalitete za touring. Optimiziran za niske frekvencije. Max. Izlazna snaga po kanalu: 2 ohma - 4500 W, 4 ohma - 3000 W, 8 ohma - 1600 W, 16 ohma - 800 W.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

General
Number of channels 2
Peak total output both channels driven 9000 W
Peak output voltage per channel 170 V
Max. output current per channel 70 A peak
Max. Output Power 2 ohms 4 ohms 8 ohms 16 ohms
Per ch. (both ch.’s driven) 4500 W 3000 W 1600 W 800 W
Bridged per ch. n.r. 3) 9000 W 6000 W 3200 W
Performance with Gain: 35 dB and VPL: 170 V
THD 20 Hz - 20 kHz for 1 W <0.1%
THD at 1 kHz and 1 dB below clipping <0.05%
Signal To Noise Ratio >112 dBA
Channel separation (Crosstalk) at 1 kHz >70 dB
Frequency response (1 W into 8 ohms) +0/-3 dB 2 Hz - 34.2 kHz
Input impedance 20 kOhm
Input Common Mode Rejection, CMR 50 dB
Output impedance @ 100 Hz 56 mOhm
Voltage Peak Limiter (VPL), max. peak output
VPL, selectable per ch. 170, 140, 116, 100, 80, 66, 54 V
VPL, selectable when bridged 1) 340, 280, 232, 200, 160, 132, 108 V
Voltage Peak Limiter mode (per ch.) Hard / Soft
Gain and Level
Amplifier gain selectable (all channels) 1)
– rear-panel switches
23, 26, 29, 32, 35, 38, 41, 44 dB
Default gain 38 dB
Level adjustment (per ch.) Front-panel potentiometer, 31 position detented from -inf to 0 dB
Connectors and Switches
Input connectors (per ch.) 3-pin XLR, electronically balanced
Output connectors (per ch.) Binding Posts 2-pole
Output bridge mode A+B - Ch. A is signal input source
NomadLink® network On board, 2 x RJ45 EtherCon connectors, IN and OUT
Intelligent fans (on/off) Yes, depending on presence of output signal
Power on/off and Remote enable on/off Individual switches on front-panel
Cooling Two fans, front-to-rear airflow, temperature controlled speed
Front-panel indicators:
Common NomadLink Network; Power Average Limiter (PAL) 2); Power on
Per channel
Signal present / High-impedance; -20 dB, -15 dB, -10 dB and -4 dB output signal;
Voltage Peak Limiter (VPL); Current Peak Limiter (CPL); Very High Frequency (VHF); High temperature; Fault; Mute
Power
Operating voltage, 230 V / 115 V nominal 4) 130-265 V / 65-135 V
Minimum power-up voltage, 230 V / 115 V 171 V / 85 V
Power Average Limiter (PAL) 2) Yes
Soft start / Inrush Current Draw Yes / max. 5 A
Mains connector 230 V CE: 16 A, CEE7; 115 V ETL: 30 A Twist lock
Dimensions (W/H/D) W: 483 mm (19”), H: 88 mm (2 U), Overall D: 396 mm (15.6”), Mounting D: 358 mm (14.1”)
Weight 12 kg (26.4 lbs.)
Finish Black painted steel chassis with gray painted steel front
Approvals CE, ANSI/UL 60065 (ETL), CSA C22.2 NO. 60065, FCC

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Засилувачи / Стандардни Засилувачи

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer EPQ2000  
  Behringer EPQ2000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PVXp Sub 15  
  Peavey PVXp Sub 15  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER NU1000 INUKE  
  Lab Gruppen FP 3400  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Lab Gruppen  
.
  Lab Gruppen FP 3400  
  Lab Gruppen FP 3400  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Lab Gruppen  
.
  Lab Gruppen PLM 10000Q  
  Lab Gruppen PLM 10000Q  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PVXp 10  
  Peavey PVXp 10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Crown  
.
  Crown XLS 602D Power Amplifier  
  Crown XLS 602D Power Amplifier  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Crest  
.
  Crest CPX900  
  Crest CPX900  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.