1 Ketron SD5 HD : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
  > Аранжери  
  >> Home  
  >> Professional  
  > Workstations  
  > Синтисајзери  
  > Дигитални Пијана  
  > MIDI Клавијатури и Контролери  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Засилували за Клавијатури  
  > Органи  
  > Drum&Groove Computers  
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Ketron
 
  Ketron SD5 HD Приказ на сите производи од Ketron  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Клавијатури / Аранжери / Professional
 
 

HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 2.300 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
109.000,oo ден

РАСПРОДАДЕНО
Profesionalni aranžer s mogućnošću direktne kontrole KETRON playera/tonskog modula MIDJAY. Klavijatura s 61 tipkom.

ЦЕНА: 142.000 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 * Keyboard: 61 keys velocity sensitive. 6 Velocity curves. Pitch & Modulation joystick. Aftertouch.
* Multi-tab: 1-16 multifunction buttons. Mode Select : Drum On/Off, SFX, GM Part access, Free Assignable, Registration Groups, Arabic scale.
* Display: 240 x 128 pixel backlit graphic TCF.
* Floppy Disk: 3.5 2DD/HD.
* Voices: 290 Orchestral Presets Sounds. More than 1000 Percussion sounds. 32 parts Multitimbral.
* User Voices: 110 User Voices. Editing capabilities: A,D,S,R, Cut Off, Resonance, Effects.
* 1 Touch: 60 programmable 1 Touch/Favourite Sounds, assignable to Styles.
* Drawbars: 10 Digital Drawbar effects.
* Programs: 120 Programs. 4 Voices, 4 splits. Sustain, Portamento, Velocity switch, Duet, Trio, Morphing, Steel, Slide, Harmony and 2nd voice assign. Single & Global Program loading.
* 2nd Voice: 292 Preset & programmable Second Voices.
* Registrations: 198 panel/song settings. Single & Block modes. Registration Groups 1-16.
* Drum 1: 24 New Drum sets . 24 User Drum Sets. 10 Drum sections. Drum Mixer. Manual Drums.
* Drum 2: 62 Live Drum sets. New Acoustic and Latin audio Loops.
* Arranger: 128 Internal Styles. New Real Latin, Unplugged, Ballroom. New features: Riff, Arranger Mute, After Fill, Smart 7th, Alternate Bass, Swing Bass, Professional Guitar templates. 4 Arrangers: A, B, C, D. 3 Intro/Endings, Fill In, Break. Manual Bass. Jump. Tap Tempo.
* Pattern: 2 Mbyte Flash (up to 50 Patterns approx).
* Edit functions: Record, Clear, Copy, Remap.
* Song Recording: real time Song Recording to Disk (HD or FD).
* Pianist: Standard & Auto Piano-style arranger playing modes. Sustain On/Off.
* Octave: 1 octave Up/Down.
* Double: lower octave coupling.
* Harmony: Full, Jazz, Bluegrass, Trill, Repeat, Folk 1/2.
* Transposer: +/- 24 half tones.
* Arabic Scale: 13 arabic setups (footswitch assignable).
* Tune + / - 99 cents per note.
* Accordion: International, Belgique. Velocity control to Left&Right. Bass&Lower octave. Left Drum to
Bass&Chord.
* Effects: Multieffect DSP. 60 different effects. Reverberation, Chorus, Flanger, Delay, Tap Delay 4 / 8, Wha Wha, Distortion, Overdrive, Rotor Slow/Fast , Bass Boost. Portamento. Mono – Legato function.
* Microphone: Input with Gain control. Echo, Reverb., Pan/Pot, Pitch Shift, Talk mode (with no effects).
* Midi file Player: SMF Song playback with karaoke and Txt fi les. Converts .kar & Midi type 0 fi les to 1. Juke box. Intelligent Transposer. Song Chain. Drum & Bass. Lead On/Off. Drum Remix.
* MIDI: In 1, In2 , Out, Thru. 32 Channels. GM standard.
* Outputs: Left/Mono, Right. Sustain & Volume Pedal. Micro.
* Inputs: Stereo headphone. Micro jack.
* Computer: PC/Mac host Interface.
* Amplification: New 2x22W RMS Stereo 2 ways amplifi cation. Speaker On/Off switch.
* Optionals: VIDEO INTERFACE (Systems : PAL, NTSC, Super VHS. Monitor, Mirror, Zoom, Karaoke). VOCALIZER (Harmonizer, Vocoder, Melody types, Midi Vocalizer track, Vocalizer to Arranger, Vocal effects) HARD DISK (Type ATA IDE 2.5. 6G min) PATTERN EXPANSION (2 Mbyte). FOOTSWITCH (6 or 13 switches)
* Dimensions: 115 x 39 x 12,5 cms (46 x 15.6 x 5 inches).
* Weight: 17 Kg. (37.4 lbs)

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Клавијатури / Аранжери / Professional

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ХИТ ЦЕНА

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Professional :  
Ketron
Korg
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Клавијатури / Аранжери / Professional
 
  ПРОИЗВОД  
  Ketron
 
  Ketron SD5 HD  
 

HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 2.300 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
109.000,oo ден

РАСПРОДАДЕНО
Profesionalni aranžer s mogućnošću direktne kontrole KETRON playera/tonskog modula MIDJAY. Klavijatura s 61 tipkom.

ЦЕНА: 142.000 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 * Keyboard: 61 keys velocity sensitive. 6 Velocity curves. Pitch & Modulation joystick. Aftertouch.
* Multi-tab: 1-16 multifunction buttons. Mode Select : Drum On/Off, SFX, GM Part access, Free Assignable, Registration Groups, Arabic scale.
* Display: 240 x 128 pixel backlit graphic TCF.
* Floppy Disk: 3.5 2DD/HD.
* Voices: 290 Orchestral Presets Sounds. More than 1000 Percussion sounds. 32 parts Multitimbral.
* User Voices: 110 User Voices. Editing capabilities: A,D,S,R, Cut Off, Resonance, Effects.
* 1 Touch: 60 programmable 1 Touch/Favourite Sounds, assignable to Styles.
* Drawbars: 10 Digital Drawbar effects.
* Programs: 120 Programs. 4 Voices, 4 splits. Sustain, Portamento, Velocity switch, Duet, Trio, Morphing, Steel, Slide, Harmony and 2nd voice assign. Single & Global Program loading.
* 2nd Voice: 292 Preset & programmable Second Voices.
* Registrations: 198 panel/song settings. Single & Block modes. Registration Groups 1-16.
* Drum 1: 24 New Drum sets . 24 User Drum Sets. 10 Drum sections. Drum Mixer. Manual Drums.
* Drum 2: 62 Live Drum sets. New Acoustic and Latin audio Loops.
* Arranger: 128 Internal Styles. New Real Latin, Unplugged, Ballroom. New features: Riff, Arranger Mute, After Fill, Smart 7th, Alternate Bass, Swing Bass, Professional Guitar templates. 4 Arrangers: A, B, C, D. 3 Intro/Endings, Fill In, Break. Manual Bass. Jump. Tap Tempo.
* Pattern: 2 Mbyte Flash (up to 50 Patterns approx).
* Edit functions: Record, Clear, Copy, Remap.
* Song Recording: real time Song Recording to Disk (HD or FD).
* Pianist: Standard & Auto Piano-style arranger playing modes. Sustain On/Off.
* Octave: 1 octave Up/Down.
* Double: lower octave coupling.
* Harmony: Full, Jazz, Bluegrass, Trill, Repeat, Folk 1/2.
* Transposer: +/- 24 half tones.
* Arabic Scale: 13 arabic setups (footswitch assignable).
* Tune + / - 99 cents per note.
* Accordion: International, Belgique. Velocity control to Left&Right. Bass&Lower octave. Left Drum to
Bass&Chord.
* Effects: Multieffect DSP. 60 different effects. Reverberation, Chorus, Flanger, Delay, Tap Delay 4 / 8, Wha Wha, Distortion, Overdrive, Rotor Slow/Fast , Bass Boost. Portamento. Mono – Legato function.
* Microphone: Input with Gain control. Echo, Reverb., Pan/Pot, Pitch Shift, Talk mode (with no effects).
* Midi file Player: SMF Song playback with karaoke and Txt fi les. Converts .kar & Midi type 0 fi les to 1. Juke box. Intelligent Transposer. Song Chain. Drum & Bass. Lead On/Off. Drum Remix.
* MIDI: In 1, In2 , Out, Thru. 32 Channels. GM standard.
* Outputs: Left/Mono, Right. Sustain & Volume Pedal. Micro.
* Inputs: Stereo headphone. Micro jack.
* Computer: PC/Mac host Interface.
* Amplification: New 2x22W RMS Stereo 2 ways amplifi cation. Speaker On/Off switch.
* Optionals: VIDEO INTERFACE (Systems : PAL, NTSC, Super VHS. Monitor, Mirror, Zoom, Karaoke). VOCALIZER (Harmonizer, Vocoder, Melody types, Midi Vocalizer track, Vocalizer to Arranger, Vocal effects) HARD DISK (Type ATA IDE 2.5. 6G min) PATTERN EXPANSION (2 Mbyte). FOOTSWITCH (6 or 13 switches)
* Dimensions: 115 x 39 x 12,5 cms (46 x 15.6 x 5 inches).
* Weight: 17 Kg. (37.4 lbs)

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Клавијатури / Аранжери / Professional

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ХИТ ЦЕНА

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.