1 Akai MPC5000 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Akai
 
  Akai MPC5000 Приказ на сите производи од Akai  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Дигитални ХД Снимачи
 
 

64-glasovni drum/phrase sampler s 64MB memorije. Nadogradivo do 192MB RAM-a. Tro-oscilatorski virtualno analogni synth s arpeggiator-om.
Preko 300 Virtualno Analognih synth preseta uključivši 8 tračno "Direct-to-Hard Disk" snimanje.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

General

* Display: 240 x 128 dot graphic LCD w/back light
* Memory Card Slot: Compact Flash (The size of the compact flash card that MPC5000 can handle is from 32MB to 2GB)
* Dimensions (W x D x H): 18" x 16 1/16" x 3 3/8" (6 7/8" with screen at maximum height)
* 406.4mm x 407.98mm x 85.7mm (174.6mm with screen at maximum height)
* Weight: 18.2 lbs
* Power Supply: Internal, auto switching, 110-240V, 50-60Hz
* Power Requirement: 50W

Sound Generator

* Sampling rate: 44.1kHz
* Memory capacity: 64MB standard, expandable to 192MB
* Recording time: 12m 48sec. (64MB, MONO), 38m24sec. (192MB, MONO)
* Memory expansion slot: 1 x for optional EXM-E3
* Data format: 16-bit linear
* Polyphony: 64
* Dynamic filtering: 1 State Variable Filter per voice (up to 8 pole, depending on type)
* Filter types: LOW PASS, BAND PASS, HIGH PASS, BAND BOOST, BAND STOP, ANALOG MODELING, VOCAL FORMANT
* Preset sound memory: 16 MB
* Number of programs: 128

Effects

* Effects: 4 stereo busses with 2 stereo effects per buss, and Master effect
* Master effect: 4 band EQ, Compressor

Sequencer

* Maximum events: 100,000 notes
* Resolution: 960 parts per 1/4-note
* Sequences: 99
* Tracks per sequence: 64
* MIDI output channels: 64 (16 channels x 4 outputs)
* Song mode: 20 songs, 250 steps per song
* Drum pad: 16 (velocity and pressure sensitive)
* Drum pad banks: 4
* Sync mode: MIDI clock, MIDI Time Code
* Transport Controls: MIDI Machine Control

Inputs/Outputs

* Record input (L and R): MIC/ 1/4-inch Combo x 2 balanced -40dBu, input impedance 11k ohms; RCA with PHONO preamp,
* Max. Input level: +10dBu
* Digital RCA-pin x 1 S/PDIF
* Stereo output (L and R): 1/4-inch phone x 2 balanced +11dBu, output impedance 1k Ohms,
* Max. output level: +22dBu
* 8 individual outputs: 1/4-inch phone x 8 balanced +11dBu, output impedance 1k Ohms,
* Max. output level: +22dBu
* Phones output: 1/4-inch stereo phone x 1, 200mW / 100 ohms
* Digital output: RCA-pin x 1 S/PDIF
* ADAT Optical: x 1 (8 Channels)
* MIDI inputs: 5-pin DIN x 2
* MIDI outputs: 5-pin DIN x 4
* USB: Slave connector x 1, USB MASS STORAGE CLASS support
* (Windows 2000/Me/XP or later version, or Mac OS 9.x/10.x or later version. )
* Footswitches: 1/4-inch x 2
* Standard accessories: Power cable, Operator's manual

Options

* EXM-E3: 128MB expansion memory card (Upgrades unit to 192MB total)
* CDM-25: CDR/DVD Drive

Data Compatibility

* MPC1000: SEQ, WAV, PGM
* MPC2000/2000XL: SEQ, WAV, SND, PGM (Most parameters of PGM file can be loaded.)
* MPC4000: SEQ, WAV, PGM (DRUM program only. Only note assign and tune are loaded.)
* MPC3000: SND (THRU Computer)
* Z4/Z8: SEQ, WAV, PGM (DRUM program only. Only note assign and tune are loaded.)
* S5000/6000: WAV only (THRU Computer)
* S1000/3000: No compatibility

 
  Дополнителни Информации:  
 

* 64-voice drum/phrase sampler with 64MB memory built-in. Expandable up to 192MB RAM
* Three-oscillator virtual analog synth engine with built-in arpeggiator
* Over 300 Virtual Analog synth presets included
* Eight tracks of Direct-to-Hard Disk recording
* Over 40 all new effects available within a modular 4-bus effects processor
* Master compressor and equalizer
* 960 ppq resolution
* Built-in hard disk drive
* Optional CD-R/DVD drive
* USB 2.0 port for computer connectivity
* CF Type-2 card slot (up to 2GB)
* Chop-Shop 2.0 - slices a stereo loop into individual samples with automatic pad assignment
* Patched Phrases - creates multiple splits in looped samples to ensure proper tempo sync without changing pitch
* Continuous Sample Track - ensures samples play in perfect sync no matter where you start the beat in a loop
* 12 Q-link controllers for internal automation, external MIDI control and quick parameter editing
* 240 x 128 hinged backlit LCD
* 10 built-in analog outputs, plus 8 ADAT-optical outputs and stereo S/PDIF IO
* Powerful new multimode filter
* Two MIDI inputs and Four MIDI outputs
* Turntable phono inputs with RIAA pre-amp
* XLR / 1/4" combo jacks with selectable mic/line levels
* Sample library provided by Loopmasters.com

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Клавијатури / Синтисајзери / Модули

Kатегорија: Studio & Recording / Дигитални ХД Снимачи

Kатегорија: Клавијатури / Drum&Groove Computers

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  MARANTZ Professional   
.
  MARANTZ MPH-4  
  MARANTZ MPH-4  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Apogee  
.
  Apogee Duet  
  Apogee Duet  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Quik Lok  
.
  QuikLok BS402  
  RODE VIDEO MICRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE VIDEO MICRO  
  RODE VIDEO MICRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Arturia  
.
  ARTURIA BEATSTEP  
  ARTURIA BEATSTEP  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Klotz  
.
  Klotz MB1-X10  
  Klotz MB1-X10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus AudioBox iTwo Studio  
  PreSonus AudioBox iTwo Studio  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer UMC 202HD U-PHORIA  
  Behringer UMC 202HD U-PHORIA  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Дигитални ХД Снимачи :  
Akai
Apogee
MARANTZ Professional
Tascam
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Дигитални ХД Снимачи
 
  ПРОИЗВОД  
  Akai
 
  Akai MPC5000  
 

64-glasovni drum/phrase sampler s 64MB memorije. Nadogradivo do 192MB RAM-a. Tro-oscilatorski virtualno analogni synth s arpeggiator-om.
Preko 300 Virtualno Analognih synth preseta uključivši 8 tračno "Direct-to-Hard Disk" snimanje.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

General

* Display: 240 x 128 dot graphic LCD w/back light
* Memory Card Slot: Compact Flash (The size of the compact flash card that MPC5000 can handle is from 32MB to 2GB)
* Dimensions (W x D x H): 18" x 16 1/16" x 3 3/8" (6 7/8" with screen at maximum height)
* 406.4mm x 407.98mm x 85.7mm (174.6mm with screen at maximum height)
* Weight: 18.2 lbs
* Power Supply: Internal, auto switching, 110-240V, 50-60Hz
* Power Requirement: 50W

Sound Generator

* Sampling rate: 44.1kHz
* Memory capacity: 64MB standard, expandable to 192MB
* Recording time: 12m 48sec. (64MB, MONO), 38m24sec. (192MB, MONO)
* Memory expansion slot: 1 x for optional EXM-E3
* Data format: 16-bit linear
* Polyphony: 64
* Dynamic filtering: 1 State Variable Filter per voice (up to 8 pole, depending on type)
* Filter types: LOW PASS, BAND PASS, HIGH PASS, BAND BOOST, BAND STOP, ANALOG MODELING, VOCAL FORMANT
* Preset sound memory: 16 MB
* Number of programs: 128

Effects

* Effects: 4 stereo busses with 2 stereo effects per buss, and Master effect
* Master effect: 4 band EQ, Compressor

Sequencer

* Maximum events: 100,000 notes
* Resolution: 960 parts per 1/4-note
* Sequences: 99
* Tracks per sequence: 64
* MIDI output channels: 64 (16 channels x 4 outputs)
* Song mode: 20 songs, 250 steps per song
* Drum pad: 16 (velocity and pressure sensitive)
* Drum pad banks: 4
* Sync mode: MIDI clock, MIDI Time Code
* Transport Controls: MIDI Machine Control

Inputs/Outputs

* Record input (L and R): MIC/ 1/4-inch Combo x 2 balanced -40dBu, input impedance 11k ohms; RCA with PHONO preamp,
* Max. Input level: +10dBu
* Digital RCA-pin x 1 S/PDIF
* Stereo output (L and R): 1/4-inch phone x 2 balanced +11dBu, output impedance 1k Ohms,
* Max. output level: +22dBu
* 8 individual outputs: 1/4-inch phone x 8 balanced +11dBu, output impedance 1k Ohms,
* Max. output level: +22dBu
* Phones output: 1/4-inch stereo phone x 1, 200mW / 100 ohms
* Digital output: RCA-pin x 1 S/PDIF
* ADAT Optical: x 1 (8 Channels)
* MIDI inputs: 5-pin DIN x 2
* MIDI outputs: 5-pin DIN x 4
* USB: Slave connector x 1, USB MASS STORAGE CLASS support
* (Windows 2000/Me/XP or later version, or Mac OS 9.x/10.x or later version. )
* Footswitches: 1/4-inch x 2
* Standard accessories: Power cable, Operator's manual

Options

* EXM-E3: 128MB expansion memory card (Upgrades unit to 192MB total)
* CDM-25: CDR/DVD Drive

Data Compatibility

* MPC1000: SEQ, WAV, PGM
* MPC2000/2000XL: SEQ, WAV, SND, PGM (Most parameters of PGM file can be loaded.)
* MPC4000: SEQ, WAV, PGM (DRUM program only. Only note assign and tune are loaded.)
* MPC3000: SND (THRU Computer)
* Z4/Z8: SEQ, WAV, PGM (DRUM program only. Only note assign and tune are loaded.)
* S5000/6000: WAV only (THRU Computer)
* S1000/3000: No compatibility

 
  Дополнителни Информации:  
 

* 64-voice drum/phrase sampler with 64MB memory built-in. Expandable up to 192MB RAM
* Three-oscillator virtual analog synth engine with built-in arpeggiator
* Over 300 Virtual Analog synth presets included
* Eight tracks of Direct-to-Hard Disk recording
* Over 40 all new effects available within a modular 4-bus effects processor
* Master compressor and equalizer
* 960 ppq resolution
* Built-in hard disk drive
* Optional CD-R/DVD drive
* USB 2.0 port for computer connectivity
* CF Type-2 card slot (up to 2GB)
* Chop-Shop 2.0 - slices a stereo loop into individual samples with automatic pad assignment
* Patched Phrases - creates multiple splits in looped samples to ensure proper tempo sync without changing pitch
* Continuous Sample Track - ensures samples play in perfect sync no matter where you start the beat in a loop
* 12 Q-link controllers for internal automation, external MIDI control and quick parameter editing
* 240 x 128 hinged backlit LCD
* 10 built-in analog outputs, plus 8 ADAT-optical outputs and stereo S/PDIF IO
* Powerful new multimode filter
* Two MIDI inputs and Four MIDI outputs
* Turntable phono inputs with RIAA pre-amp
* XLR / 1/4" combo jacks with selectable mic/line levels
* Sample library provided by Loopmasters.com

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Клавијатури / Синтисајзери / Модули

Kатегорија: Studio & Recording / Дигитални ХД Снимачи

Kатегорија: Клавијатури / Drum&Groove Computers

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer UMC 202HD U-PHORIA  
  Behringer UMC 202HD U-PHORIA  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic XO24  
  TC Electronic XO24  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai MPC Studio BLACK Edition  
  Klotz MB1-X05  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Klotz  
.
  Klotz MB1-X05  
  Klotz MB1-X05  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Ultra-DI Pro DI4000  
  Behringer Ultra-DI Pro DI4000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Ultragain Pro-8 Digital ADA8000  
  Behringer Ultragain Pro-8 Digital ADA8000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Apogee  
.
  Apogee Duet  
  Apogee Duet  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO BASS TRAVELLER  
  M-AUDIO BASS TRAVELLER  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.