1 D R Lyra 4 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
  > Миксети  
  > Микрофони  
  > Монитори  
  > Слушалки  
  > Уреди за Репродукција и Снимање  
  > Процесори  
  > Теренска Опрема  
  > Студиски Светла  
  > Софтвер и Дополнителна Опрема  
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  D&R
 
  D&R Lyra 4 Приказ на сите производи од D&R  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Радио, ТВ и "Бродкаст" / Миксети
 
 

Kompaktni digitalni desktop On-Air produkcijski i emisioni mikser sa kontrolnom 4 potova po izboru i nezavisnom ulazno-izlaznom matricom.
Koncept Lyra miksera je proistekao iz zahtjeva i potreba korisnika u realnim situacijama, koji su htjeli mali i kompaktan mikser, djelimično
modularnog dizajna, koji će pritom ponuditi odličan zvuk i sve funkcije potrebne osnovnom sredstvu rada malih radio stanica.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Funkcionalnost ovog miksera je obezbjeđena upotrebom moćnog DSP procesora razvijenog
u Texas Instruments laboratorijama. Intenzivnom saradnjom Texas Instrumentsa
kao lidera u razvoju DSP platformi i D&R kao predstavnika inovativnih broadcast koncepcija, nastao je izuzetno moćan mali mikser izuzetnih audio performansi.
Iako je Lyra u osnovi digitalni mikser, samo rukovanje je jednako jednostavno kao kod većine
analognih miksera, ali su mogućnosti kontrole daleko veće, tako da je Lyra mikser moguće
kontrolisati čak i putem Interneta! Komplet Lyra miksera se sastoji od ulazno-izlaznog modula
rekovskog formata koji ima ukupno 18 ulaza i izlaza i kompaktne kontrolne površine koja može
biti udaljena do 10m od ulazno-izlaznog modula. Na samom U/I modulu se nalazi 7 digitalnih, 7 analognih linijskih i 4 mikrofonska ulaza koji podržavaju većinu poznatih audio formata. DSP platforma omogućava obradu svakog kanala tropojasnim ekviljazerom, te podesivim dinamičkim procesorom, a potom
sa vrši rutiranje signala kroz programabilno digitalno patch-polje, nakon čega se vrši njegovo slanje na izlaznu master sekciju koja može biti klasična analogna ili digitalnog tipa. Kompletno procesiranje signala unutar miksera je 32-bitno, čime se omogućava superioran audio kvalitet. Dva tipa kontrolne površine se razlikuju samo po broju programabilnih reglera, dok su osnovne kanalske kontrole (preslušavanje i aktivacija kanala), kao i kontrole master sekcije iste.
Po svakom kanalu je obezbjeđen LCD ekran na kom se ispisuju svi potrebni podaci, tako da se enkoderom na vrhu kanala podešava trenutno izabrana opcija. (Gain, selekcija izvora, EQ podešavanja i aktivacija EQ sekcije, podešavanje
i aktivacija dinamičke sekcije, Aux, Pan, Program i Sub nivoi...) Pored kontrola na gornjoj ploči tu je i Ethernet konekcija za kontrolu putem TCP/IP protokola.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Bilo da Lyra mikser koristite kao glavni mikser u vašoj radio stanici, mobilni mikser ili mikser u udaljenom informativnom centru - rezultat je fantastičan!

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Миксети

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  D&R   
.
  D&R Lyra 8  
  D&R Lyra 8  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Neumann  
.
  Neumann EA87  
  Neumann EA87  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audio-Technica  
.
  Audio Technica AT4040SM  
  Behringer C1 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer C1 USB  
  Behringer C1 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  MARANTZ Professional  
.
  MARANTZ MPM1000  
  MARANTZ MPM1000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure BLX14R/MX53  
  Shure BLX14R/MX53  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE Broadcaster  
  RODE Broadcaster  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Furman  
.
  Furman M-10x E  
  Furman M-10x E  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Миксети :  
Alesis
Allen&Heath
Avid
Behringer
D&R
Fairlight
MARANTZ Professional
PreSonus
RANE
RODE
Rupert Neve
Sonifex
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Радио, ТВ и "Бродкаст" / Миксети
 
  ПРОИЗВОД  
  D&R
 
  D&R Lyra 4  
 

Kompaktni digitalni desktop On-Air produkcijski i emisioni mikser sa kontrolnom 4 potova po izboru i nezavisnom ulazno-izlaznom matricom.
Koncept Lyra miksera je proistekao iz zahtjeva i potreba korisnika u realnim situacijama, koji su htjeli mali i kompaktan mikser, djelimično
modularnog dizajna, koji će pritom ponuditi odličan zvuk i sve funkcije potrebne osnovnom sredstvu rada malih radio stanica.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Funkcionalnost ovog miksera je obezbjeđena upotrebom moćnog DSP procesora razvijenog
u Texas Instruments laboratorijama. Intenzivnom saradnjom Texas Instrumentsa
kao lidera u razvoju DSP platformi i D&R kao predstavnika inovativnih broadcast koncepcija, nastao je izuzetno moćan mali mikser izuzetnih audio performansi.
Iako je Lyra u osnovi digitalni mikser, samo rukovanje je jednako jednostavno kao kod većine
analognih miksera, ali su mogućnosti kontrole daleko veće, tako da je Lyra mikser moguće
kontrolisati čak i putem Interneta! Komplet Lyra miksera se sastoji od ulazno-izlaznog modula
rekovskog formata koji ima ukupno 18 ulaza i izlaza i kompaktne kontrolne površine koja može
biti udaljena do 10m od ulazno-izlaznog modula. Na samom U/I modulu se nalazi 7 digitalnih, 7 analognih linijskih i 4 mikrofonska ulaza koji podržavaju većinu poznatih audio formata. DSP platforma omogućava obradu svakog kanala tropojasnim ekviljazerom, te podesivim dinamičkim procesorom, a potom
sa vrši rutiranje signala kroz programabilno digitalno patch-polje, nakon čega se vrši njegovo slanje na izlaznu master sekciju koja može biti klasična analogna ili digitalnog tipa. Kompletno procesiranje signala unutar miksera je 32-bitno, čime se omogućava superioran audio kvalitet. Dva tipa kontrolne površine se razlikuju samo po broju programabilnih reglera, dok su osnovne kanalske kontrole (preslušavanje i aktivacija kanala), kao i kontrole master sekcije iste.
Po svakom kanalu je obezbjeđen LCD ekran na kom se ispisuju svi potrebni podaci, tako da se enkoderom na vrhu kanala podešava trenutno izabrana opcija. (Gain, selekcija izvora, EQ podešavanja i aktivacija EQ sekcije, podešavanje
i aktivacija dinamičke sekcije, Aux, Pan, Program i Sub nivoi...) Pored kontrola na gornjoj ploči tu je i Ethernet konekcija za kontrolu putem TCP/IP protokola.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Bilo da Lyra mikser koristite kao glavni mikser u vašoj radio stanici, mobilni mikser ili mikser u udaljenom informativnom centru - rezultat je fantastičan!

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Миксети

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  RODE   
.
  RODE PinMic  
  RODE PinMic  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure MX153 Earset  
  Shure MX153 Earset  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer MicroMon MA400  
  Behringer X32 Compact-TP  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer X32 Compact-TP  
  Behringer X32 Compact-TP  
  ПовеќеПовеќе  
.
  König & Meyer  
.
  K&M 210/2 Microphone Stand  
  K&M 210/2 Microphone Stand  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER X-AIR XR18  
  BEHRINGER X-AIR XR18  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  Rode VideoMic Pro / Rycote Lyre  
  Rode VideoMic Pro / Rycote Lyre  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure X2U XLR-USB Adapter  
  Shure X2U XLR-USB Adapter  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.