1 Allen Heath ZEDi 10FX : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  >> "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)  
  >> Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали)  
  >> "Power" Миксети  
  >> Инсталациски Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Allen&Heath
 
  Allen&Heath ZEDi 10FX Приказ на сите производи од Allen&Heath  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Миксети / "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)
 
 

HYBRID COMPACT MIXER / 4×4 USB INTERFACE WITH FX

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

ZEDi-10FX combines the robustness and hands-on control of an analogue mixer with a high quality 4 x 4 USB interface and an outstanding multi-model FX unit, making it a perfect all-round choice for musicians, recording artists and venues. Whether it’s bouncing ideas around at home, performing live or recording tracks to share on YouTube and Soundcloud, ZEDi-10FX is a versatile companion for every step of the creative journey.

The studio quality, 24-bit / 96kHz, 4×4 USB interface makes it easy to capture stunning multitrack recordings direct from the mixer to a Mac or PC without the need for any extra equipment. Featuring the new GSPre boutique preamp design, developed from the revered GS-R24 studio recording console, the ZED boasts exceptionally low noise and massive headroom, with a signature analogue warmth and depth. ZEDi-10FX includes a specially created suite of studio quality reverbs, delays and special multi-model FX, crafted by Allen & Heath’s acclaimed in-house effects aficionados. Guitarists will be pleased to know that two of ZEDi-10FX’s mono channels feature Guitar DI high impedance inputs, allowing guitars to be plugged straight into the mixer without the hassle and expense of carrying separate DI boxes.

 
  Дополнителни Информации:  
 

MIXER + USB INTERFACE
ZEDi-10FX offers the best of both worlds, incorporating a studio quality 4 in / 4 out, 24-bit/96kHz USB audio interface for hassle-free multitrack recording and playback to/from a Mac or PC, or to an iOS device using the iOS camera kit. The USB output source can be set up in several different ways to match your workflow.

CUBASE LE MUSIC PRODUCTION SOFTWARE INCLUDED
ZEDi-10FX comes with the acclaimed Cubase LE software. Cubase LE offers powerful yet easy-to-use software tools for audio recording, editing, MIDI sequencing and mixing. Its vast range of proven editing and sequencing tools can be used for a large range of music styles and areas of application. From singers and songwriters recording vocal lines to rock bands jamming in their rehearsal room, Cubase LE is as easy as it gets – with outstanding audio quality as well as time-saving recording and editing functionality.

CUBASIS LE MOBILE MUSIC PRODUCTION APP
The mixer also comes bundled with the Cubasis LE app. Cubasis LE is the compact version of Steinberg’s streamlined, multitouch sequencer for the iPad, providing the same look and feel of its bigger brother Cubasis. Specially designed for quick and easy operation, Cubasis LE makes recording, editing and mixing a breeze.

ZEDFX MULTI MODEL
ZEDi-10FX boasts a brand new suite of studio quality reverbs and delays, painstakingly crafted to enhance your recordings and performances. Special multi-model effects provide uniquely dynamic combinations of reverbs and delays.

EXCEPTIONAL AUDIO QUALITY
ZEDi-10FX features an exceptional new preamp design, created by analogue guru, Mike Griffin and developed from his highly acclaimed GS-R24 studio recording console. Known as GSPre, the preamps deliver exceptionally low noise and massive headroom, and the warmth and depth that Allen & Heath’s analogue range is famous for. For tonal shaping, the precise 3 band MusiQ EQ controls have been carefully calibrated for responsiveness and precision, making it easy to shape and enhance each musical source.

ROAD TOUGH
All ZED mixers are designed and built to Allen & Heath’s legendary touring grade standards to ensure a long life in the toughest environments. All channels are on individual, vertical circuit boards and all rotary controls are secured to the front panel with a steel nut to guard against impact damage.

MADE FOR GUITARS
ZEDi-10FX comes with two Guitar DI high impedance jack inputs, allowing guitars to be plugged straight into the mixer without the need for DI boxes. That’s one less piece of gear to buy, carry and set up.

IT’S AN ALLEN & HEATH
Allen & Heath has been a trusted name in professional audio since 1969. The ZED technology advances, but the commitment to audio excellence and build quality endures.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Миксети / "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)

Kатегорија: Studio & Recording / Миксети / Аналогни Миксети

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer Xenyx QX1222 USB  
  Behringer Xenyx QX1222 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 428  
  Allen&Heath ZED 428  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Europower PMP550M  
  BEHRINGER X Air XR12  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER X Air XR12  
  BEHRINGER X Air XR12  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Midas  
.
  MIDAS MR 12  
  MIDAS MR 12  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx X1622USB  
  Behringer Xenyx X1622USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER X Air XR16  
  BEHRINGER X Air XR16  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 12FX  
  Allen&Heath ZED 12FX  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) :  
Alesis
Allen&Heath
Behringer
LINE6
Midas
Peavey
PreSonus
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Миксети / "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)
 
  ПРОИЗВОД  
  Allen&Heath
 
  Allen&Heath ZEDi 10FX  
 

HYBRID COMPACT MIXER / 4×4 USB INTERFACE WITH FX

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

ZEDi-10FX combines the robustness and hands-on control of an analogue mixer with a high quality 4 x 4 USB interface and an outstanding multi-model FX unit, making it a perfect all-round choice for musicians, recording artists and venues. Whether it’s bouncing ideas around at home, performing live or recording tracks to share on YouTube and Soundcloud, ZEDi-10FX is a versatile companion for every step of the creative journey.

The studio quality, 24-bit / 96kHz, 4×4 USB interface makes it easy to capture stunning multitrack recordings direct from the mixer to a Mac or PC without the need for any extra equipment. Featuring the new GSPre boutique preamp design, developed from the revered GS-R24 studio recording console, the ZED boasts exceptionally low noise and massive headroom, with a signature analogue warmth and depth. ZEDi-10FX includes a specially created suite of studio quality reverbs, delays and special multi-model FX, crafted by Allen & Heath’s acclaimed in-house effects aficionados. Guitarists will be pleased to know that two of ZEDi-10FX’s mono channels feature Guitar DI high impedance inputs, allowing guitars to be plugged straight into the mixer without the hassle and expense of carrying separate DI boxes.

 
  Дополнителни Информации:  
 

MIXER + USB INTERFACE
ZEDi-10FX offers the best of both worlds, incorporating a studio quality 4 in / 4 out, 24-bit/96kHz USB audio interface for hassle-free multitrack recording and playback to/from a Mac or PC, or to an iOS device using the iOS camera kit. The USB output source can be set up in several different ways to match your workflow.

CUBASE LE MUSIC PRODUCTION SOFTWARE INCLUDED
ZEDi-10FX comes with the acclaimed Cubase LE software. Cubase LE offers powerful yet easy-to-use software tools for audio recording, editing, MIDI sequencing and mixing. Its vast range of proven editing and sequencing tools can be used for a large range of music styles and areas of application. From singers and songwriters recording vocal lines to rock bands jamming in their rehearsal room, Cubase LE is as easy as it gets – with outstanding audio quality as well as time-saving recording and editing functionality.

CUBASIS LE MOBILE MUSIC PRODUCTION APP
The mixer also comes bundled with the Cubasis LE app. Cubasis LE is the compact version of Steinberg’s streamlined, multitouch sequencer for the iPad, providing the same look and feel of its bigger brother Cubasis. Specially designed for quick and easy operation, Cubasis LE makes recording, editing and mixing a breeze.

ZEDFX MULTI MODEL
ZEDi-10FX boasts a brand new suite of studio quality reverbs and delays, painstakingly crafted to enhance your recordings and performances. Special multi-model effects provide uniquely dynamic combinations of reverbs and delays.

EXCEPTIONAL AUDIO QUALITY
ZEDi-10FX features an exceptional new preamp design, created by analogue guru, Mike Griffin and developed from his highly acclaimed GS-R24 studio recording console. Known as GSPre, the preamps deliver exceptionally low noise and massive headroom, and the warmth and depth that Allen & Heath’s analogue range is famous for. For tonal shaping, the precise 3 band MusiQ EQ controls have been carefully calibrated for responsiveness and precision, making it easy to shape and enhance each musical source.

ROAD TOUGH
All ZED mixers are designed and built to Allen & Heath’s legendary touring grade standards to ensure a long life in the toughest environments. All channels are on individual, vertical circuit boards and all rotary controls are secured to the front panel with a steel nut to guard against impact damage.

MADE FOR GUITARS
ZEDi-10FX comes with two Guitar DI high impedance jack inputs, allowing guitars to be plugged straight into the mixer without the need for DI boxes. That’s one less piece of gear to buy, carry and set up.

IT’S AN ALLEN & HEATH
Allen & Heath has been a trusted name in professional audio since 1969. The ZED technology advances, but the commitment to audio excellence and build quality endures.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Миксети / "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)

Kатегорија: Studio & Recording / Миксети / Аналогни Миксети

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer Xenyx QX1204USB  
  Behringer Xenyx QX1204USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  ALESIS MULTIMIX 4 USB FX  
  ALESIS MULTIMIX 4 USB FX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 14  
  Behringer Xenyx QX1222 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx QX1222 USB  
  Behringer Xenyx QX1222 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx X1622USB  
  Behringer Xenyx X1622USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 22FX  
  Allen&Heath ZED 22FX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath iLive-T80  
  Allen&Heath iLive-T80  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Midas  
.
  Midas M32R Digital Mixer  
  Midas M32R Digital Mixer  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.