1 TC Electronic XO24 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  > Процесори  
  >> Еквилајзери  
  >> Скретници и Контролери  
  >> Ефекти  
  >> Динамчки Процесори  
  >> Микрофонски Предзасилувачи  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  TC Electronic
 
  TC Electronic XO24 Приказ на сите производи од TC Electronic  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Процесори / Скретници и Контролери
 
 

Vrhunska digitalna distribucija signala za razglasne sisteme. Zovu je „GPS navigacijom za audio signale“, jer omogućava savršeno rutiranje audio signala uz mogućnost detaljne obrade.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Posjeduje 2x4 matricu po principu „sve u sve“, 4-pojasnu parametričku ekvalizaciju svakog ulaza i izlaza, dvosistemsko, trosistemsko ili četvorosistemsko rezanje signala (sa svim mogućim tipovima reznih krivulja), podesive limitere za svaki izlazni kanal, te linije kašnjenja za višestruke razglasne sisteme.

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Процесори / Скретници и Контролери

Kатегорија: Studio & Recording / Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  dbx   
.
  dbx DriveRack PA+  
  dbx DriveRack PA+  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer MiniMix MIX800  
  Behringer MiniMix MIX800  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic XO24  
  Behringer Multicom Pro-XL MDX4600  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Multicom Pro-XL MDX4600  
  Behringer Multicom Pro-XL MDX4600  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Klark Teknik  
.
  Klark Teknik Square One EQ  
  Klark Teknik Square One EQ  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic M3000  
  TC Electronic M3000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TC Helicon  
.
  TC Helicon VoiceLive Touch  
  TC Helicon VoiceLive Touch  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Mastering 6000  
  TC Electronic Mastering 6000  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Скретници и Контролери :  
Antelope
Behringer
dbx
Dolby Lake
EAW
HK Audio
Peavey
RANE
SPL
T.C. Electronic
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Процесори / Скретници и Контролери
 
  ПРОИЗВОД  
  TC Electronic
 
  TC Electronic XO24  
 

Vrhunska digitalna distribucija signala za razglasne sisteme. Zovu je „GPS navigacijom za audio signale“, jer omogućava savršeno rutiranje audio signala uz mogućnost detaljne obrade.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Posjeduje 2x4 matricu po principu „sve u sve“, 4-pojasnu parametričku ekvalizaciju svakog ulaza i izlaza, dvosistemsko, trosistemsko ili četvorosistemsko rezanje signala (sa svim mogućim tipovima reznih krivulja), podesive limitere za svaki izlazni kanal, te linije kašnjenja za višestruke razglasne sisteme.

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Процесори / Скретници и Контролери

Kатегорија: Studio & Recording / Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  TC Helicon   
.
  TC Helicon VoiceLive Touch 2  
  TC Helicon VoiceLive Touch 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss VE-5 RD Vocal Processor  
  Boss VE-5 RD Vocal Processor  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic M3000  
  TC Electronic XO24  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic XO24  
  TC Electronic XO24  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Multicom Pro-XL MDX4600  
  Behringer Multicom Pro-XL MDX4600  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Reverb 4000  
  TC Electronic Reverb 4000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TC Helicon  
.
  TC Helicon VoiceLive Play  
  TC Helicon VoiceLive Play  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss VE-20 Vocal Processor  
  Boss VE-20 Vocal Processor  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.