1 TL Audio Classic EQ2 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
  > Миксети  
  > Микрофони  
  > Монитори  
  > Слушалки  
  > Уреди за Репродукција и Снимање  
  > Процесори  
  >> Процесори за Емитирање  
  >> Динамчки Процесори  
  >> Ефекти  
  >> Микрофонски Предзасилувачи  
  >> Еквилајзери  
  >> Channel Strip (Комбинирани Уреди)  
  > Теренска Опрема  
  > Студиски Светла  
  > Софтвер и Дополнителна Опрема  
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  TL Audio
 
  TL Audio Classic EQ2 Приказ на сите производи од TL Audio  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Радио, ТВ и "Бродкаст" / Процесори / Еквилајзери
 
 

High-End studijski dvokanalni četvoropojasni parametrički ekvilajzer. Made in Germany.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Ukupno 6 cijevi po kanalu u filigranski izrađenoj visokonaponskoj mreži (250V DC) sa svim komponentama koje ispunjavaju vojne
eksploatacione norme, omogućavaju superiornu stereo ekvalizaciju radnog opsega od 30Hz do 20kHz, a u rasponu od -15dB do +15dB,
uz superioran dinamički odnos signala i šuma - tamo gdje Vam najviše treba. Najbolje za najbolje!

# 2 channels - each with 4 bands of fully parametric valve equalisation
# LF band variable from 30Hz to 3kHz
# LM band variable from 30Hz to 3kHz
# HM band variable from 1kHz to 20kHz
# HF band variable from 1kHz to 20kHz
# Each band offers ±15dB of gain and variable Q between 0.5 and 5
# Peak/Shelf switch on both LF & HF bands
# EQ bypass switch on each channel & band
# Continuously variable high and low cut filters (12dB/oct) with bypass switches
# Low cut filter variable from 30Hz to 1kHz
# High cut filter variable from 1kHz to 25kHz
# Output level control giving +/-15dB trim
# Drive and Peak LEDs indicate internal signal levels
# Balanced microphone and line level inputs with variable gain control
# Balanced line outputs, switchable for -10dB or +4dB operation
# Line inputs and outputs duplicated on unbalanced jack connections
# Front panel instrument inputs (for guitars / keyboards etc)
# 48v phantom power
# Insert point on each channel (between mic preamp and EQ section)
# Status LEDs on all function switches
# Frequency response 20Hz to 40kHz +0 / -1dB

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Процесори / Еквилајзери

Kатегорија: Studio & Recording / Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) / Еквилајзери

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  PreSonus   
.
  Presonus TubePre  
  Presonus TubePre  
  ПовеќеПовеќе  
.
  dbx  
.
  dbx 376  
  dbx 376  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio SOLO 610  
  Bricasti Model 7 Mainframe  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Bricasti Design  
.
  Bricasti Model 7 Mainframe  
  Bricasti Model 7 Mainframe  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Finalizer 96K  
  TC Electronic Finalizer 96K  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Focusrite  
.
  FOCUSRITE ISA TWO DUAL CHANNEL MICROPHONE PREAMP  
  FOCUSRITE ISA TWO DUAL CHANNEL MICROPHONE PREAMP  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TL Audio  
.
  TL Audio Ebony A2  
  TL Audio Ebony A2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic DBMax  
  TC Electronic DBMax  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Еквилајзери :  
AMS Neve
Behringer
Crane Song Ltd.
dbx
George Massenburg Labs
Klark Teknik
Langevin
Manley
Rupert Neve
SPL
TL Audio
Tube-Tech
Weiss
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Радио, ТВ и "Бродкаст" / Процесори / Еквилајзери
 
  ПРОИЗВОД  
  TL Audio
 
  TL Audio Classic EQ2  
 

High-End studijski dvokanalni četvoropojasni parametrički ekvilajzer. Made in Germany.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Ukupno 6 cijevi po kanalu u filigranski izrađenoj visokonaponskoj mreži (250V DC) sa svim komponentama koje ispunjavaju vojne
eksploatacione norme, omogućavaju superiornu stereo ekvalizaciju radnog opsega od 30Hz do 20kHz, a u rasponu od -15dB do +15dB,
uz superioran dinamički odnos signala i šuma - tamo gdje Vam najviše treba. Najbolje za najbolje!

# 2 channels - each with 4 bands of fully parametric valve equalisation
# LF band variable from 30Hz to 3kHz
# LM band variable from 30Hz to 3kHz
# HM band variable from 1kHz to 20kHz
# HF band variable from 1kHz to 20kHz
# Each band offers ±15dB of gain and variable Q between 0.5 and 5
# Peak/Shelf switch on both LF & HF bands
# EQ bypass switch on each channel & band
# Continuously variable high and low cut filters (12dB/oct) with bypass switches
# Low cut filter variable from 30Hz to 1kHz
# High cut filter variable from 1kHz to 25kHz
# Output level control giving +/-15dB trim
# Drive and Peak LEDs indicate internal signal levels
# Balanced microphone and line level inputs with variable gain control
# Balanced line outputs, switchable for -10dB or +4dB operation
# Line inputs and outputs duplicated on unbalanced jack connections
# Front panel instrument inputs (for guitars / keyboards etc)
# 48v phantom power
# Insert point on each channel (between mic preamp and EQ section)
# Status LEDs on all function switches
# Frequency response 20Hz to 40kHz +0 / -1dB

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Процесори / Еквилајзери

Kатегорија: Studio & Recording / Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) / Еквилајзери

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  PreSonus   
.
  Presonus TubePre  
  Presonus TubePre  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic M3000  
  TC Electronic M3000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Focusrite  
.
  FOCUSRITE ISA TWO DUAL CHANNEL MICROPHONE PREAMP  
  TC Electronic DBMax  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic DBMax  
  TC Electronic DBMax  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TL Audio  
.
  TL Audio IvoryII 5051  
  TL Audio IvoryII 5051  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Finalizer 96K  
  TC Electronic Finalizer 96K  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic DBMax  
  TC Electronic DBMax  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio SOLO 610  
  Universal Audio SOLO 610  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.