1 Fairlight Pyxis 4K : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
  > Миксети  
  > Микрофони  
  > Монитори  
  > Слушалки  
  > Уреди за Репродукција и Снимање  
  >> Грамофони  
  >> ЦД/ДВД Плеери-Снимачи  
  >> Хард Диск Снимачи  
  >> Останато  
  >> Касетни Плеери-Снимачи  
  >> МиниДиск Плеери-Снимачи  
  > Процесори  
  > Теренска Опрема  
  > Студиски Светла  
  > Софтвер и Дополнителна Опрема  
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Fairlight
 
  Fairlight Pyxis 4K Приказ на сите производи од Fairlight  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Радио, ТВ и "Бродкаст" / Уреди за Репродукција и Снимање / Хард Диск Снимачи
 
 

Next Generation Professional Video Recorder!
Future proof SD to 4K Video recording/playback solution for professional applications.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Powered by Fairlight’s ultra-fast Crystal Core processing engine and innovative software.
Ideal for broadcast, cinema, post production and events industry.


Fairlight PYXIS 4K delivers:
Compressed or uncompressed Vide recording from SD to 4K.
Uncompromised Video playback up to 4K, dual channel 2K.
Extensive Audio capabilities with playback for up to 96 channels.
Unparalleled workflow compatibility.
Large scale Video wall presentations with inter-machine sample lock.


User Interface
Easy to operate via built-in7” touch-screen display or external primary GUI.
User friendly Jog/Shuttle and deck control functions.
Controlled from any connected browser or remote via RS-422 VTR/ DDR protocols.
External HD-SDI or HDMI screens provide monitoring of Video and Audio in real time.
4K Recording
PYXIS 4K records compressed or uncompressed Video formats in SD, HD, 2K and 4K Ultra High Definition.
Complete flexibility is provided as to aspect ratio and pixel format of the Video.
PYXIS 4K is capable of recording up to 96 Audio channels at 48K/24bit resolution simultaneously.
It can control and synchronize multiple 9 pin devices or also be controlled as a slave 9-pin device.
4K Playback
PYXIS 4K delivers high end Video playback of up to 4K UHD or 3D formats in up to 2K resolution per channel.
4K media in a variety of formats such as XAVC, DPX (8, 10, 16) and DPC (JPEG 2000) is supported.
An extensive range of editing, auto conform, file format transcoding tools are available.
Playback of up to 96 Audio channels is included.
Large scale Video wall presentations
Inter-machine sample lock permits multiple PYXIS 4K systems to be synchronized.
PYXIS 4K is the ideal playback configuration for multi-monitor or large single screen presentations in up to 8K resolution.
Seamless Workflow integration
Common file formats incl.. MXF, JPEG, JPEG 2000, MPEG, XAVC, DVCPRO, AVC-Intra 50/100, XDCAM, DNxHD are supported.
Onboard SSD or HD drives provide local storage of media.
Storage connectivity is ensured through Gigabit Ethernet, optionally removable drives, and/or fibre channel.
Video connectivity is available via SDI (up to 3Gb) and HDMI.
Audio connectivity is available via analog Audio, digital Audio (SDI/SPDIF) or MADI.
Video (tri-level supported) and Word-clock input ensure perfect sync lock to the facility.
Positional lock can be achieved through MTC, LTC, or VTR emulation via 9-pin.
Various levels of customization are included such as user defined monitoring, bussing and panning.
Configurations:
High quality standalone and rack-mountable unit and as a kit (PYXIS 4K.kit).
PYXIS 4K.kit can integrated into a Fairlight ratified PC.
PYXIS 4K.kit includes a Crystal Core Media Processor, SX-20, I/O unit, software licenses.

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Уреди за Репродукција и Снимање / Хард Диск Снимачи

Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Уреди за Репродукција и Снимање / Останато

 
 
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Хард Диск Снимачи :  
D&R
Fairlight
Tascam
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Радио, ТВ и "Бродкаст" / Уреди за Репродукција и Снимање / Хард Диск Снимачи
 
  ПРОИЗВОД  
  Fairlight
 
  Fairlight Pyxis 4K  
 

Next Generation Professional Video Recorder!
Future proof SD to 4K Video recording/playback solution for professional applications.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Powered by Fairlight’s ultra-fast Crystal Core processing engine and innovative software.
Ideal for broadcast, cinema, post production and events industry.


Fairlight PYXIS 4K delivers:
Compressed or uncompressed Vide recording from SD to 4K.
Uncompromised Video playback up to 4K, dual channel 2K.
Extensive Audio capabilities with playback for up to 96 channels.
Unparalleled workflow compatibility.
Large scale Video wall presentations with inter-machine sample lock.


User Interface
Easy to operate via built-in7” touch-screen display or external primary GUI.
User friendly Jog/Shuttle and deck control functions.
Controlled from any connected browser or remote via RS-422 VTR/ DDR protocols.
External HD-SDI or HDMI screens provide monitoring of Video and Audio in real time.
4K Recording
PYXIS 4K records compressed or uncompressed Video formats in SD, HD, 2K and 4K Ultra High Definition.
Complete flexibility is provided as to aspect ratio and pixel format of the Video.
PYXIS 4K is capable of recording up to 96 Audio channels at 48K/24bit resolution simultaneously.
It can control and synchronize multiple 9 pin devices or also be controlled as a slave 9-pin device.
4K Playback
PYXIS 4K delivers high end Video playback of up to 4K UHD or 3D formats in up to 2K resolution per channel.
4K media in a variety of formats such as XAVC, DPX (8, 10, 16) and DPC (JPEG 2000) is supported.
An extensive range of editing, auto conform, file format transcoding tools are available.
Playback of up to 96 Audio channels is included.
Large scale Video wall presentations
Inter-machine sample lock permits multiple PYXIS 4K systems to be synchronized.
PYXIS 4K is the ideal playback configuration for multi-monitor or large single screen presentations in up to 8K resolution.
Seamless Workflow integration
Common file formats incl.. MXF, JPEG, JPEG 2000, MPEG, XAVC, DVCPRO, AVC-Intra 50/100, XDCAM, DNxHD are supported.
Onboard SSD or HD drives provide local storage of media.
Storage connectivity is ensured through Gigabit Ethernet, optionally removable drives, and/or fibre channel.
Video connectivity is available via SDI (up to 3Gb) and HDMI.
Audio connectivity is available via analog Audio, digital Audio (SDI/SPDIF) or MADI.
Video (tri-level supported) and Word-clock input ensure perfect sync lock to the facility.
Positional lock can be achieved through MTC, LTC, or VTR emulation via 9-pin.
Various levels of customization are included such as user defined monitoring, bussing and panning.
Configurations:
High quality standalone and rack-mountable unit and as a kit (PYXIS 4K.kit).
PYXIS 4K.kit can integrated into a Fairlight ratified PC.
PYXIS 4K.kit includes a Crystal Core Media Processor, SX-20, I/O unit, software licenses.

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Уреди за Репродукција и Снимање / Хард Диск Снимачи

Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Уреди за Репродукција и Снимање / Останато

 
 
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.