1 Fairlight SOLO : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
  > Миксети  
  > Микрофони  
  > Монитори  
  > Слушалки  
  > Уреди за Репродукција и Снимање  
  > Процесори  
  > Теренска Опрема  
  > Студиски Светла  
  > Софтвер и Дополнителна Опрема  
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Fairlight
 
  Fairlight SOLO Приказ на сите производи од Fairlight  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Радио, ТВ и "Бродкаст" / Софтвер и Дополнителна Опрема
 
 

A fully featured professional Audio Post system in a mouse and keyboard based environment.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

What is Fairlight SOLO:
A fully featured professional Audio Post system in a mouse and keyboard based environment.
The processing power of Fairlight’s CC-1 Media Engine guarantees highest performance with lowest latency.
Editing, Video Guide, Mixing, Plug-ins, File transfer, Recording – All in one Tool.
A cost effective solution for Audio Engineers familiar with keyboard shortcut and mouse based applications.


Fairlight’s SOLO consists of:
Fairlights DREAM II Software
The power of Fairlights CC-1 Media Engine (PCIe Card which requires a compatible host PC)
Software Licensing options supporting up to 192 tracks, feeding a 230 channel mix into 72 bus elements.
A selection of I/O options (SX-8, SX-12V or SX-20)User Interface
SOLO facilitates intuitive mouse and keyboard-based Audio editing for professional Post Production projects.
A Fairlight 7-point editing model provides rapid access and control to key clip attributes.
An advanced track display simplifies project navigation using innovative features in the track area.
The mouse-based mixer interface provides automation curves giving full access to all mixing parameters.
Includes full peak metering, as well as LKFS (loudness metering) on the main bus.
Mixing and Processing
SOLO handles up to 192 tracks feeding a 230 channel mix into 72 bus elements.
Recording is possible for up to 96 concurrent tracks.
Bus elements can be combined into any standard from mono to 7.1, including custom formats.
Audio is processed with sub-millisecond latency.
Up to 250 Audio inputs and outputs in a variety of MADI, Analogue, and Digital formats are supported.
Built-in processing includes 4 bands of EQ, dual filters on all channels and busses, Compressor, Limiter and Gate/Expander on all channels.
The monitoring matrix provides fold up and fold down as required between main bus and the control-room speakers.
Additional processing is available using VST plugins, supporting up to 6 plugs per channel.
SOLO On-Board Video
SOLO provides up to 2 built-in video tracks locked to the Audio.
All common SD and HD formats are supported, with drag-and-drop import.
Video output is available either on the PC screen or via 3rd-party Video output devices.
Visual cue points are available for instant location to anywhere in the project.
A full ADR package is integrated into the Video, with flexible import of source take-list, beeps and wipes on take.
SOLO System Integration
SOLO reads and writes a wide range of media and EDL file formats.
Supports shared or private sound effects database with comprehensive search facilities and in-place audition.
Provides 9-pin control of up to 2 external machines.
Supports positional sync to MTC and LTC.
Supports sample clocking to wordclock and tri-level sync.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Nazovite za najbolju cijenu

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Уреди за Репродукција и Снимање / Останато

Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / DSP - Процесорски Карти

Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Софтвер и Дополнителна Опрема

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  MARANTZ Professional   
.
  MARANTZ MPH-3  
  MARANTZ MPH-3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Adam Hall  
.
  ADAM HALL K20 C15 16/4 15m  
  ADAM HALL K20 C15 16/4 15m  
  ПовеќеПовеќе  
.
  AKG  
.
  AKG K171 MkII  
  Ultrasone Zino  
  ПовеќеПовеќе  
.
  ULTRASONE  
.
  Ultrasone Zino  
  Ultrasone Zino  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer C3  
  Behringer C3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE Video Mic Go  
  RODE Video Mic Go  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE NT-USB  
  RODE NT-USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath XB14-2  
  Allen&Heath XB14-2  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Софтвер и Дополнителна Опрема :  
Alesis
American Audio
American DJ
Australian Monitor
Behringer
Bespeco
Crane Song Ltd.
D&R
dbx
Dynaudio Acoustics
Event Electronics
Fairlight
Furman
Gewa
König & Meyer
Klotz
Langevin
Neumann
PreSonus
Primacoustic
Quik Lok
RODE
Shure
SM Pro Audio
SPL
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Радио, ТВ и "Бродкаст" / Софтвер и Дополнителна Опрема
 
  ПРОИЗВОД  
  Fairlight
 
  Fairlight SOLO  
 

A fully featured professional Audio Post system in a mouse and keyboard based environment.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

What is Fairlight SOLO:
A fully featured professional Audio Post system in a mouse and keyboard based environment.
The processing power of Fairlight’s CC-1 Media Engine guarantees highest performance with lowest latency.
Editing, Video Guide, Mixing, Plug-ins, File transfer, Recording – All in one Tool.
A cost effective solution for Audio Engineers familiar with keyboard shortcut and mouse based applications.


Fairlight’s SOLO consists of:
Fairlights DREAM II Software
The power of Fairlights CC-1 Media Engine (PCIe Card which requires a compatible host PC)
Software Licensing options supporting up to 192 tracks, feeding a 230 channel mix into 72 bus elements.
A selection of I/O options (SX-8, SX-12V or SX-20)User Interface
SOLO facilitates intuitive mouse and keyboard-based Audio editing for professional Post Production projects.
A Fairlight 7-point editing model provides rapid access and control to key clip attributes.
An advanced track display simplifies project navigation using innovative features in the track area.
The mouse-based mixer interface provides automation curves giving full access to all mixing parameters.
Includes full peak metering, as well as LKFS (loudness metering) on the main bus.
Mixing and Processing
SOLO handles up to 192 tracks feeding a 230 channel mix into 72 bus elements.
Recording is possible for up to 96 concurrent tracks.
Bus elements can be combined into any standard from mono to 7.1, including custom formats.
Audio is processed with sub-millisecond latency.
Up to 250 Audio inputs and outputs in a variety of MADI, Analogue, and Digital formats are supported.
Built-in processing includes 4 bands of EQ, dual filters on all channels and busses, Compressor, Limiter and Gate/Expander on all channels.
The monitoring matrix provides fold up and fold down as required between main bus and the control-room speakers.
Additional processing is available using VST plugins, supporting up to 6 plugs per channel.
SOLO On-Board Video
SOLO provides up to 2 built-in video tracks locked to the Audio.
All common SD and HD formats are supported, with drag-and-drop import.
Video output is available either on the PC screen or via 3rd-party Video output devices.
Visual cue points are available for instant location to anywhere in the project.
A full ADR package is integrated into the Video, with flexible import of source take-list, beeps and wipes on take.
SOLO System Integration
SOLO reads and writes a wide range of media and EDL file formats.
Supports shared or private sound effects database with comprehensive search facilities and in-place audition.
Provides 9-pin control of up to 2 external machines.
Supports positional sync to MTC and LTC.
Supports sample clocking to wordclock and tri-level sync.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Nazovite za najbolju cijenu

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Уреди за Репродукција и Снимање / Останато

Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / DSP - Процесорски Карти

Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Софтвер и Дополнителна Опрема

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer X32 Core Rack  
  Behringer X32 Core Rack  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE Broadcaster  
  RODE Broadcaster  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE NT1 Kit w/SMR Shockmount  
  RODE VIDEO MICRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE VIDEO MICRO  
  RODE VIDEO MICRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE MiCon6  
  RODE MiCon6  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer X32 Producer  
  Behringer X32 Producer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer C3  
  Behringer C3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure BRH31M  
  Shure BRH31M  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.