1 RME MADIface Pro : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  >> USB  
  >> Firewire  
  >> PCI, PCIe, PCMCIA ...  
  >> DSP - Процесорски Карти  
  >> Останати Уреди со Аудио Интерфејси  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  RME
 
  RME MADIface Pro Приказ на сите производи од RME  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB
 
 

Because of its physical design and versatile I/O, the MADIface Pro is the perfect mobile solution where quality audio is critical. As well as remote, live, broadcast and industrial applications, the MADIface Pro is also the complete solution for the studio.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

In 2015 the RME Babyface Pro was launched to much industry acclaim. Now regarded as the new standard in high-end desktop recording, it’s superior sound, build quality and professional connectivity has made it the first choice for producers, engineers and artists everywhere.

One year on, and RME have taken the Babyface Pro to the next level. The MADIface Pro retains the beautifully designed housing with its integrated XLR and analog I/Os, but has replaced the ADAT I/O with a MADI port. The result is 64 channels of pristine audio on a single cable on an interface that will fit in your laptop bag with your computer.Basic Functionality

Two analog mic/line XLR inputs, two XLR line outputs, two universal TS inputs for line or instrument, and 2 stereo TRS outputs for low and high impedance headphones provide everything you need to work on your projects in the studio or on the move. TotalMix FX adds 3-band parametric EQs and reverb/ echo, plus unlimited mixing and routing options. A MIDI I/O completes the fully DAW compatible feature set. The unit operates USB bus powered and usually does not need an external power supply, unless the MADI I/O is used.


MADI I/O

The optical MADI I/O offers 64 input and out channels, and sample rates up to 192 kHz. It is fully supported in TotalMix FX, with the analog I/Os simultaneously available, resulting in 68 channels input and 68 channels output over USB 2.

To address the increased power demand, RME has implemented a delayed start of the MADI transceiver on power-up, and an option to temporarily disable it when not needed. The MADIface Pro includes an external power supply with lockable connector.

Stand-Alone Mode

When not connected to a computer, the MADIface Pro enters stand-alone mode. The easy to use control surface with dedicated buttons and four level meter bars, along with independent storage of all current settings have already become important workflow features for many existing Babyface Pro owners.

A very useful MADI monitor feature has been added to stand-alone mode. MADI channels 1 to 64 are passed unchanged from input to output (but refreshed by the MADIface Pro SteadyClock III). Optionally channels 1/2 can be replaced by the input signals 1/2, 3/4, MADI 1/2 or a user adjustable mixdown of all these channels. The analog outputs can be used to listen to any incoming MADI channel pair.

RME USB 2.0

It’s RME’s ability to deliver professional performance over USB 2.0 that allows the MADIface Pro to record and playback 68 simultaneous channels, all with buffer sizes as low as 32 samples (lowest value depends on computer used). The MADIface Pro can be used in Class Compliant mode achieving 24 channels of I/O (4 analog, 20 channels MADI) on an iPad™. This truly professional and mobile solution can be easily set and controlled via RME’s optional iOS app TotalMix FX for iPad™, available in the App Store.


 
  Дополнителни Информации:  
 

Connectivity

• Record/Playback channels: 68 in / 68 out
• 4 x Analog Inputs (Mic, Line, Instrument)
• 4 x Analog Outputs (2 x XLR, 2 x Phones)
• 1 x MADI I/O
• 1 x MIDI I/O plus MIDI over MADI
• 1 x USB 2.0 (USB 3 compatible)
• Separate outputs for
high and low impedance headphones

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  RME   
.
  RME MADIface Pro  
  RME MADIface Pro  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  UAD 2 APPOLO TWIN MKII DUO  
  UAD 2 APPOLO TWIN MKII DUO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Kontrol S5  
  Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface  
  Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Apogee  
.
  Apogee Duet  
  Apogee Duet  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX Control 1 USB  
  Behringer XENYX Control 1 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Prism Sound  
.
  Prism Sound Lyra 1 USB  
  Prism Sound Lyra 1 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer UMC 202HD U-PHORIA  
  Behringer UMC 202HD U-PHORIA  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата USB :  
Akai
Allen&Heath
Antelope
Apogee
Audient
Avid
Behringer
Denon
Focusrite
IK Multimedia
Lexicon
LINE6
M-Audio
Native Instruments
Numark
PreSonus
Prism Sound
RME
Roland
SPL
Universal Audio
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB
 
  ПРОИЗВОД  
  RME
 
  RME MADIface Pro  
 

Because of its physical design and versatile I/O, the MADIface Pro is the perfect mobile solution where quality audio is critical. As well as remote, live, broadcast and industrial applications, the MADIface Pro is also the complete solution for the studio.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

In 2015 the RME Babyface Pro was launched to much industry acclaim. Now regarded as the new standard in high-end desktop recording, it’s superior sound, build quality and professional connectivity has made it the first choice for producers, engineers and artists everywhere.

One year on, and RME have taken the Babyface Pro to the next level. The MADIface Pro retains the beautifully designed housing with its integrated XLR and analog I/Os, but has replaced the ADAT I/O with a MADI port. The result is 64 channels of pristine audio on a single cable on an interface that will fit in your laptop bag with your computer.Basic Functionality

Two analog mic/line XLR inputs, two XLR line outputs, two universal TS inputs for line or instrument, and 2 stereo TRS outputs for low and high impedance headphones provide everything you need to work on your projects in the studio or on the move. TotalMix FX adds 3-band parametric EQs and reverb/ echo, plus unlimited mixing and routing options. A MIDI I/O completes the fully DAW compatible feature set. The unit operates USB bus powered and usually does not need an external power supply, unless the MADI I/O is used.


MADI I/O

The optical MADI I/O offers 64 input and out channels, and sample rates up to 192 kHz. It is fully supported in TotalMix FX, with the analog I/Os simultaneously available, resulting in 68 channels input and 68 channels output over USB 2.

To address the increased power demand, RME has implemented a delayed start of the MADI transceiver on power-up, and an option to temporarily disable it when not needed. The MADIface Pro includes an external power supply with lockable connector.

Stand-Alone Mode

When not connected to a computer, the MADIface Pro enters stand-alone mode. The easy to use control surface with dedicated buttons and four level meter bars, along with independent storage of all current settings have already become important workflow features for many existing Babyface Pro owners.

A very useful MADI monitor feature has been added to stand-alone mode. MADI channels 1 to 64 are passed unchanged from input to output (but refreshed by the MADIface Pro SteadyClock III). Optionally channels 1/2 can be replaced by the input signals 1/2, 3/4, MADI 1/2 or a user adjustable mixdown of all these channels. The analog outputs can be used to listen to any incoming MADI channel pair.

RME USB 2.0

It’s RME’s ability to deliver professional performance over USB 2.0 that allows the MADIface Pro to record and playback 68 simultaneous channels, all with buffer sizes as low as 32 samples (lowest value depends on computer used). The MADIface Pro can be used in Class Compliant mode achieving 24 channels of I/O (4 analog, 20 channels MADI) on an iPad™. This truly professional and mobile solution can be easily set and controlled via RME’s optional iOS app TotalMix FX for iPad™, available in the App Store.


 
  Дополнителни Информации:  
 

Connectivity

• Record/Playback channels: 68 in / 68 out
• 4 x Analog Inputs (Mic, Line, Instrument)
• 4 x Analog Outputs (2 x XLR, 2 x Phones)
• 1 x MADI I/O
• 1 x MIDI I/O plus MIDI over MADI
• 1 x USB 2.0 (USB 3 compatible)
• Separate outputs for
high and low impedance headphones

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  PreSonus   
.
  PreSonus StudioLive RM32AI  
  PreSonus StudioLive RM32AI  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO M-TRACK 2X2M  
  M-AUDIO M-TRACK 2X2M  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer UMC404HD U-PHORIA  
  AUDIENT ID4  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audient  
.
  AUDIENT ID4  
  AUDIENT ID4  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure X2U XLR-USB Adapter  
  Shure X2U XLR-USB Adapter  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Lexicon  
.
  Lexicon IO42  
  Lexicon IO42  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus FireStudio Mobile  
  PreSonus FireStudio Mobile  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME MADIface Pro  
  RME MADIface Pro  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.