1 TC Electronic G-Force : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
  > Класични Гитари  
  > Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Бас Гитари  
  > Електрични Гитари  
  > Електрични Бас Гитари  
  > Останати Жичани Инструметни  
  > Засилувачи и Кабинети  
  > Ефекти и Педали  
  >> Гитарски Ефект Процесори  
  >> Бас Ефект Процесори  
  >> Гитарски Педали  
  >> Бас Педали  
  >> Предзасилувачи (Гитраски и Бас)  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Контролери  
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  TC Electronic
 
  TC Electronic G-Force Приказ на сите производи од TC Electronic  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Гитарски Ефект Процесори
 
 

Legendarni G-Force s sjajnim sound efektima i lagan za programiranje i u formatu jednog rack-a. DSP tehnologija i 24 bitna rezolucija daje Vam masivnu memoriju, high-speed procesiranje i zvuk najbolje moguće kvalitete.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Analog Inputs
Connectors

1/4" phone jack, unbalanced
Impedance

1 MOhm
Max. Input Level

+22 dBu
Sensitivity

@ 16 dB headroom: -26 dBu to +6 dBu
A to D Conversion

24 bit (1 bit, 128 times oversampling)
Dynamic Range

>105 dB
THD

0.005% @ 1 kHz, 6 dB below full scale at 16 dBu max. full scale level
Frequency Response

+0/-0.5 dB (20 Hz - 20 kHz)
Crosstalk

<-60 dB (20 Hz - 20 kHz)

Analog Outputs
Connectors

1/4" phone jack, balanced
Impedance

100 Ohm (active transformer)
Max. Output Level

+22dBu
Full Scale Output Range

-10 dB to 22 dB
D to A Conversion

24 bit (1 bit, 128 times oversampling)
Dynamic Range

>100 dB
THD

0.005% @ 1 kHz
6 dB below full scale at 16 dBu max. full scale level
Frequency Response

+0/-0.5 dB (20 Hz - 20 kHz)
Crosstalk

<-60 dB (20 Hz - 20 kHz)

Control Interface
MIDI

In/Out/Thru: 5 Pin DIN
External control

1/4" phone jack

General
Finish

Anodized aluminum face, Plated and painted steel chassis
Dimensions

19"x 1.75" x 8.2" (483 x 44 x 208 mm)
Weight

5.0 lb. (2.25 kg)
Mains Voltage

100 to 240 VAC, 50 to 60 Hz (auto-select)
Backup Battery Life

>10 years

 
  Дополнителни Информации:  
 

Steve Vai svira G-Force!

Uputstvo

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Гитарски Ефект Процесори

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  T.C. Electronic   
.
  TC Electronic Polytune Noir Mini 2  
  TC Electronic Polytune Noir Mini 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro-Harmonix Neo Clone Analog Chorus  
  Electro-Harmonix Neo Clone Analog Chorus  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  ELECTRO HARMONIX FREEZE SOUND RETAINER  
  Boss RV-5 Digital Reverb  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss RV-5 Digital Reverb  
  Boss RV-5 Digital Reverb  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blackstar  
.
  BLACKSTAR LT-DISTORTION PEDAL  
  BLACKSTAR LT-DISTORTION PEDAL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic AEON  
  TC Electronic AEON  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro Harmonix Nano BassBalls  
  Electro Harmonix Nano BassBalls  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro Harmonix Hot Tubes Overdrive  
  Electro Harmonix Hot Tubes Overdrive  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Гитарски Ефект Процесори :  
Behringer
Blackstar
BOSS
DigiTech
Electro-Harmonix
Ernie Ball Strings
Eventide
Kemper
LINE6
Mooer
Morpheus
Rocktron
Strymon
T.C. Electronic
Tascam
TC Helicon
Two Notes
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Гитарски Ефект Процесори
 
  ПРОИЗВОД  
  TC Electronic
 
  TC Electronic G-Force  
 

Legendarni G-Force s sjajnim sound efektima i lagan za programiranje i u formatu jednog rack-a. DSP tehnologija i 24 bitna rezolucija daje Vam masivnu memoriju, high-speed procesiranje i zvuk najbolje moguće kvalitete.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Analog Inputs
Connectors

1/4" phone jack, unbalanced
Impedance

1 MOhm
Max. Input Level

+22 dBu
Sensitivity

@ 16 dB headroom: -26 dBu to +6 dBu
A to D Conversion

24 bit (1 bit, 128 times oversampling)
Dynamic Range

>105 dB
THD

0.005% @ 1 kHz, 6 dB below full scale at 16 dBu max. full scale level
Frequency Response

+0/-0.5 dB (20 Hz - 20 kHz)
Crosstalk

<-60 dB (20 Hz - 20 kHz)

Analog Outputs
Connectors

1/4" phone jack, balanced
Impedance

100 Ohm (active transformer)
Max. Output Level

+22dBu
Full Scale Output Range

-10 dB to 22 dB
D to A Conversion

24 bit (1 bit, 128 times oversampling)
Dynamic Range

>100 dB
THD

0.005% @ 1 kHz
6 dB below full scale at 16 dBu max. full scale level
Frequency Response

+0/-0.5 dB (20 Hz - 20 kHz)
Crosstalk

<-60 dB (20 Hz - 20 kHz)

Control Interface
MIDI

In/Out/Thru: 5 Pin DIN
External control

1/4" phone jack

General
Finish

Anodized aluminum face, Plated and painted steel chassis
Dimensions

19"x 1.75" x 8.2" (483 x 44 x 208 mm)
Weight

5.0 lb. (2.25 kg)
Mains Voltage

100 to 240 VAC, 50 to 60 Hz (auto-select)
Backup Battery Life

>10 years

 
  Дополнителни Информации:  
 

Steve Vai svira G-Force!

Uputstvo

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Гитарски Ефект Процесори

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Blackstar   
.
  BLACKSTAR LT-DISTORTION PEDAL  
  BLACKSTAR LT-DISTORTION PEDAL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC ELECTRONIC THE PROPHET DIGITAL DELAY  
  TC ELECTRONIC THE PROPHET DIGITAL DELAY  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss FDR-1 Fender 65 Reverb  
  Electro Harmonix Nano BassBalls  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro Harmonix Nano BassBalls  
  Electro Harmonix Nano BassBalls  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronics Alter Ego 2  
  TC Electronics Alter Ego 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Hotone  
.
  Hotone CHOIR Analog Chorus  
  Hotone CHOIR Analog Chorus  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro-Harmonix Germanium 4 Big Muff Pi  
  Electro-Harmonix Germanium 4 Big Muff Pi  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Dark Matter Distortion  
  TC Electronic Dark Matter Distortion  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.