1 Peavey PV 215 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  >> Клубски Разгласни Системи  
  >> "Touring" Разгласни Системи  
  >> Инсталациони Разгласни Ситеми  
  >> Компоненти (хорни, драјвери, звучници...)  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Peavey
 
  Peavey PV 215 Приказ на сите производи од Peavey  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Звучни Кутии / Клубски Разгласни Системи
 
 

PV215 dvostazna PA zvučna kutija s 2x15" premium woofer-a.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

2-way trapezoidal sound reinforcement enclosures

15 in. premium, 2-3/8 in. voice coil woofer

RX14 compression driver with a 1.4 in. titanium diaphragm 1 in. exit

90 degrees x 40 degrees constant directivity horn

Tweeter protection

Heavy-duty crossover

Heavy-duty metal grille
Technical Info
Frequency Range (-10 dB, half space): 40Hz to 21kHz

Frequency Response (± 3 dB, half space): 58Hz to 17kHz

Sensitivity (1w/1m): 98dB

Power Rating (program): 700 Watts

Peak Power Capacity (peak): 1,400 Watts

Maximum SPL: 123.5dB

Transducer Complement: Dual Peavey heavy duty 15-inch premium woofers, RX14 1.4-inch titanium diaphragm dynamic compression driver on a 60° x 40° coverage constant directivity horn

Driver Protection: Positive temperature coefficient resistor

Nominal Coverage Pattern: 60° x 40°

Electro-acoustic Crossover Frequency: 2.6kHz

Nominal Impedance: 4 Ohms

Input Connections: Two 1/4-inch phone jacks in parallel

Enclosure Materials & Finish: Trapezoidal, black carpet-covered enclosure with dado-joined 1/2-inch MDF (Medium Density Fiberboard) and a full-length, black powdercoated steel grille

Dimensions (H x W x D):
- Front: (122.6 x 46.7 x 36.2 cm)
- Rear: 122.6 x 29.8 x 36.2 cm)

Weight: (35.9 kg)

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Звучни Кутии / Клубски Разгласни Системи

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Samson   
.
  Samson Auro D412  
  Samson Auro D412  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Mackie  
.
  Mackie Thump TH-12A  
  Mackie Thump TH-12A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Eurolive B112W  
  Behringer EUROPORT EPA150  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer EUROPORT EPA150  
  Behringer EUROPORT EPA150  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey Impulse 100  
  Peavey Impulse 100  
  ПовеќеПовеќе  
.
  FBT  
.
  FBT Project 660  
  FBT Project 660  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Mackie  
.
  Mackie SRM450 V2  
  Mackie SRM450 V2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey Messenger  
  Peavey Messenger  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Клубски Разгласни Системи :  
Adamson
Apart
Behringer
Cerwin-Vega
Electro Voice
FBT
HK Audio
HK Powerworks
JBL
KV2 Audio
LINE6
Mackie
NEXO
Peavey
Samson
Turbosound - MUSIC Group
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Звучни Кутии / Клубски Разгласни Системи
 
  ПРОИЗВОД  
  Peavey
 
  Peavey PV 215  
 

PV215 dvostazna PA zvučna kutija s 2x15" premium woofer-a.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

2-way trapezoidal sound reinforcement enclosures

15 in. premium, 2-3/8 in. voice coil woofer

RX14 compression driver with a 1.4 in. titanium diaphragm 1 in. exit

90 degrees x 40 degrees constant directivity horn

Tweeter protection

Heavy-duty crossover

Heavy-duty metal grille
Technical Info
Frequency Range (-10 dB, half space): 40Hz to 21kHz

Frequency Response (± 3 dB, half space): 58Hz to 17kHz

Sensitivity (1w/1m): 98dB

Power Rating (program): 700 Watts

Peak Power Capacity (peak): 1,400 Watts

Maximum SPL: 123.5dB

Transducer Complement: Dual Peavey heavy duty 15-inch premium woofers, RX14 1.4-inch titanium diaphragm dynamic compression driver on a 60° x 40° coverage constant directivity horn

Driver Protection: Positive temperature coefficient resistor

Nominal Coverage Pattern: 60° x 40°

Electro-acoustic Crossover Frequency: 2.6kHz

Nominal Impedance: 4 Ohms

Input Connections: Two 1/4-inch phone jacks in parallel

Enclosure Materials & Finish: Trapezoidal, black carpet-covered enclosure with dado-joined 1/2-inch MDF (Medium Density Fiberboard) and a full-length, black powdercoated steel grille

Dimensions (H x W x D):
- Front: (122.6 x 46.7 x 36.2 cm)
- Rear: 122.6 x 29.8 x 36.2 cm)

Weight: (35.9 kg)

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Звучни Кутии / Клубски Разгласни Системи

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Turbosound - MUSIC Group   
.
  TURBOSOUND IQ18B | 3000 WATT 18  
  TURBOSOUND IQ18B | 3000 WATT 18  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Eurolive B212D  
  Behringer Eurolive B212D  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey Impulse 100  
  Mackie SRM450 V2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Mackie  
.
  Mackie SRM450 V2  
  Mackie SRM450 V2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer EUROLIVE B1500D PRO  
  Behringer EUROLIVE B1500D PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer EuroLive Professional B1800X PRO  
  Behringer EuroLive Professional B1800X PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Eurolive B215XL  
  Behringer Eurolive B215XL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PR15  
  Peavey PR15  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.